Aktualności

Wprowadzenie na rynek pracy

Wprowadzenie na rynek pracy
– spotkania dla uczniów klas maturalnych

W dniach 7 i 9 listopada 2017 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w spotkaniach  „Wprowadzenie na rynek pracy”. Pracownice Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  w Krakowie, panie Anna Mazur i Zofia Pieniążek, przedstawiły podczas zajęć  możliwości korzystania  z bezpłatnych usług w zakresie pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i szkoleń. Uczniowie zapoznali się z sytuacją na lokalnym rynku pracy, warunkami zatrudnienia, rodzajami umów oraz wysokością wynagrodzenia.

Zdjęcia ze spotkania ->TUTAJ

 

Malta 2018 rekrutacja

KOMUNIKAT

 

Dyrektor ZSE nr 1 w Krakowie ogłasza nabór na praktykę zagraniczną (Malta) w terminie: maj/czerwiec 2018 r. dla uczniów klas: 3d, 3f, 3g, 3h.

Praktyka zagraniczna polegać będzie na pracy w różnych działach hotelu.

Przed wyjazdem odbędą się obowiązkowe kursy przygotowawcze.

Podania wraz z załącznikami prosimy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 15 grudnia 2017r.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w pierwszym tygodniu stycznia 2018 r.

 

Kryteria rekrutacji zamieszczone są w tabeli w gablocie oraz na drzwiach wejściowych do szkoły.

 

 

KOMUNIKAT O SPOTKANIACH P. WYCHOWAWCÓW
Z RODZICAMI UCZNIÓW TE-H
W DNIU  16 LISTOPADA 2017 R. (CZWARTEK)

Więcej…

 

Goście z Malty

Początek listopada nastraja nas raczej melancholijnie i z racji Wszystkich Świętych i pogody, która raczej nie rozpieszcza. Jednak przynajmniej kilku osobom początek tego miesiąca będzie kojarzyć się miło i sympatycznie, a mianowicie z gośćmi z Malty.

Panie przyjechały do Polski na tydzień zwiedzić Kraków i jego najbliższe okolice. Jednym  z ważniejszych punktów wizyty była nasza szkoła, ponieważ pani Christina (na zdjęciu pierwsza z lewej), była lektorką p. Urszuli Siwek-Faszyńskiej w trakcie jej kursu języka angielskiego w szkole językowej Clubclass na Malcie zorganizowanego w ramach projektu dla nauczycieli.

Wszystkie nasze miłe "wizytatorki" pracują w szkołach, więc rozmowa toczyła się głównie na tematy związane z edukacją. Pani Magda Kaczmarek wymieniała się doświadczeniami w nauczaniu WF-u z nauczycielką tego przedmiotu z Malty, ja rozmawiałam na tematy nauczania języków obcych oraz z Panią Ewą Jędrychowską chwaliłyśmy się realizowanymi w naszej szkole projektami unijnymi.

Traf chciał, że w gablocie jest właśnie gazetka z praktyk naszych uczniów na Malcie w czerwcu 2017r.

Paniom podobała się nasza szkoła, budynek i lokalizacja, ale największe wrażenie zrobiła otwartość nauczycieli i uczniów (zwłaszcza reakcje niektórych osób z 4d na dźwięk słowa 'Malta').

Oto jak podsumowały swój pobyt na Kapucyńskiej:

Dearest friends,

We do not have enough words to thank you for such a lovely morning. We really enjoyed it. Thanks so much for your hospitality, for your lovely presents, for the food and snacks and for everything, please thank your colleagues too, you are all wonderful people.
God bless you all,
Tons of love

Christine and friends

Mamy nadzieję na podtrzymanie tej uroczej znajomości i dalsze kontakty.

Alina Sokołowska

 

Upoluj swoją książkę

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Upoluj swoją książkę". Szczegóły -> TUTAJ

 
Więcej artykułów…