MUAYTHAI PRZECIW NARKOTYKOM

19 maja 2017 w naszej szkole odbyła się akcja Muaythai przeciw narkotykom. Gośćmi szkoły byli trener reprezentacji Polski w Muaythai oraz Interkontynentalny Mistrz Świata w tej dyscyplinie sportu pan Rafał Simonides wraz z asystentem panem Zygmuntem Kowalskim. Panowie promowali zdrowy styl życia oparty na sporcie oraz rozwijaniu własnych pasji.

 

Z części teoretycznej uczniowie dowiedzieli się czym jest tajski boks, wysłuchali krótkiej autoprezentacji pana Simonidesa na temat jego inspiracji do podjęcia treningu w latach młodzieńczych oraz wytrwałości w dążeniu do celu, został im zaprezentowany film przybliżający Tajlandię, odbyła się również dyskusja na temat skutków zażywania narkotyków.

W części praktycznej odbył się pokaz podstawowych elementów technicznych tajskiego boksu. Następnie zebrani uczniowie po rozgrzewce uczyli się podstawowych uderzeń  rękami, łokciami, kolanami oraz nogami. Był też pokaz kilku chwytów z samoobrony, próby ich wykonania oraz minikokursy dotyczący wykonywanych wcześniej ćwiczeń.

Na zakończenie pan Simonides pochwalił poziom sportowy uczniów naszej Szkoły i motywował ich do nieustannej pracy nad sobą.

Spotkanie zorganizował pan Leszek Sawicki.