SZKOLNY ETAP V OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE - wyniki

SZKOLNY ETAP
V OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE - wyniki

W dniu 25 października 2017 odbył się szkolny etap V Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Przystąpiło do niego 28 uczniów z klas 2 i 3 o profilu turystycznym z naszej szkoły.

Uczniowie do rozwiązania mieli test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Zawierał on pytania z podstaw turystyki, obsługi ruchu turystycznego, geografii turystycznej oraz folkloru gdyż tegoroczna edycja olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu” .
Na rozwiązanie zadań przewidzianych było 30 minut.

Po sprawdzeniu prac i przeliczeniu punktów, okazało się że:

I miejsce zdobyła uczennica Joanna Dudek z kl. 3g uzyskując 16 punktów.

II miejsce zajęła uczennica Izabela Słota z kl. 3g uzyskując 15 punktów.

Obie uczennice dostały się do etapu okręgowego olimpiady.

III miejsce zajęły ex æquo uczennice Natalia Sobolewska, Ilona Srebnicka oraz Magdalena Sykta z kl 3g uzyskując 13 punktów

Kolejny etap olimpiady odbędzie się 4 stycznia 2018 r.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady. W szczególny sposób gratulujemy Joannie i Izabeli oraz życzymy im dalszych sukcesów w etapie okręgowym.

Nad przygotowaniem i przebiegiem rywalizacji czuwała pani Marta Kacyrz i pani Dorota Świdrak.