Dnia 18.05.2018 roku klasa 3g udała się na zajęcia terenowe z geografii turystycznej.

Tematem  lekcji  był: „Meksyk - kraj kolorów”, zajęcia odbyły się w pięknej meksykańskiej restauracji „ Manzana" w krakowskim Podgórzu.

Zostaliśmy zaproszeni przez właścicielkę Panią Anetę Mikułę – mamę Wiktorii uczennicy klasy 3g.      Była to prawdziwa podróż kulinarna po Meksyku, odbyły się  prezentacje, warsztaty kulinarne (guacamole, tacos) , degustacja typowych meksykańskich przekąsek ( tacos, tapas, churros, salsy, sos mole itd.) oraz opowieści prawdziwego meksykańskiego kucharza Jeronimo Carillo Olin i jego polskiego kolegi Kamila Nadolskiego. Odwiedziliśmy piękny kolorowy Meksyk, dowiedzieliśmy  się wiele o tradycjach, kulturze i przede wszystkim kuchni, warzywach, przyprawach.

Kto wie ile jest odmian papryki i która jest najostrzejsza? A  avocado, zielone, a może czarne? I co się z niego robi? A kukurydza….?

Zajęcia odbyły się w języku polskim i angielskim, a były nawet hiszpańskie zwroty.

Opiekę nad uczniami sprawowały:

Pani Beata Stec – wychowawca klasy oraz Pani Agata Janiszewska nauczyciel geografii turystycznej.

 

----> ZDJĘCIA <----