KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

21 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej odbyła się XIII edycja Konkursu Pięknego Czytania (etap szkolny)  zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Do konkursu zgłosiło się trzynastu uczniów  --> ZDJĘCIE

CELE KONKURSU:

• Doskonalenie umiejętności pięknego czytania.
  • Kształtowanie kultury czytelniczej.
  • Rozwijanie twórczych talentów.

Uczniowie przygotowali fragment ulubionego utworu z literatury dla dzieci i młodzieży, zawierający dialog i opis.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, zachowanie limitu czasu (do 3 minut).

Werdykt wydało jury w składzie: p. Ewa Jędrychowska, p. Halina Legutko, p. Marta Pieprzowska, p. Urszula Siwek – Faszyńska.

I miejsce zajęła Julia Bossowska z klasy 1 B,

II miejsce Wiktoria Bochenek z klasy 3 A,

III miejsce ex aequo Weronika Rydzyk z klasy 1D i Julia Zagórska z klasy 1 D.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

II etap - międzyszkolny - przesłuchania finalistów etapu szkolnego (I i II miejsce) odbędą się 4 marca 2020 r. od godz. 9.00. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Rajskiej 1; Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci.

Nauczyciele bibliotekarze