Święto Liczby Pi

Obchody Święta Liczby Pi – 3,14

 

„Podziwu godna liczba Pi / trzy koma jeden cztery jeden. / Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, / pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy. / Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem / osiem dziewięć obliczeniem / siedem dziewięć wyobraźnią, / a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem / cztery sześć do czegokolwiek / dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.

Wisława Szymborska Liczba Pi (fragment)

 

Fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się tematem wierszy – taka właśnie jest liczba pi. A co o ludolfinie wiedzą nasi uczniowie? Jak radzą sobie z wykorzystaniem stałej Archimedesa w obliczeniach? Dzień Liczby Pi to świetna okazja, żeby się o tym przekonać. Dlatego nauczyciele matematyki w naszej szkole zorganizowali „Konkurs na Prezentację o Liczbie Pi”. Konkurs był dla uczniów klas pierwszych i drugich. Zgłosiło się kilkanaście drużyn. Prezentacje były różne i na rożnym poziomie. Prawie w każdej było coś innego i dodatkowego, co bardziej je od siebie odróżniało.

Najlepsze prezentacje:

I miejsce:

Nicole Kędroń i Weronika Kłosowska – klasa 1f

II miejsce:

Sebastian Portka i Robert Kusza – klasa 2a1

Ponieważ prace były na podobnym poziomie jury postanowiło 3 miejsce przyznać kilku prezentacjom:

Weronika Jerzyk – klasa 1c

Roksana Wójcik – klasa 1f

Jakub Marek – klasa 1d

Aleksandra Ślęczka i Zofia Waga – klasa 2a1

Natalia Gierlach i Kinga Wilczyńska – klasa 2b

Oliwia Proficz i Anastazja Wojtaszek – klasa 2e

Zachęcamy do obejrzenia najlepszej prezentacji.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Dnia 19 marca 2021 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli na Platformie Teams.  Zaprezentowano  najlepsze prezentacje.

Mamy nadzieję, że nie był to ostatni tego typu konkurs w naszej szkole. Do usłyszenia za rok.

 

Zespół nauczycieli matematyki ZSE nr 1 w Krakowie