Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne wydarzenia prowadzone są pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Z powodu pandemii koronawirusa, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, musi przenieść się do świata wirtualnego.

22 kwietnia (Dzień Ziemi) to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologiczne. Celem tego wyjątkowego dnia jest zwrócenie uwagi mieszkańców naszej planety na problemy związane z ochroną przyrody i promowanie postaw ekologicznych.

Dzień Ziemi przypomina nam o tym, że Nasze codzienne przyzwyczajenia mają wpływ na zmiany klimatu. Powinniśmy zatem szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tak wiele zawdzięczamy. Często nie mamy czasu przy zwykłych, codziennych czynnościach zastanawiać się, co robimy dla Matki Ziemi.

Nauczyciele geografii zapraszają uczniów i nauczycieli do działań i aktywności związanych z obchodami Dnia Ziemi. Jest to Nasz wspólny interes żeby Ziemia była dla Nas, a My dla niej.

Obchody on-line:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim przygotowało kwietniowe wykłady oraz atrakcyjne warsztaty.

Uczniowie będą mieli możliwość udziału w wirtualnych:

  • warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności,

  • warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody.

Kiedy? czwartek, 22/04 o godz. 12:00

Gdzie? Webinarium na stronie www.lekcjezklimatem.pl

 

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.

 

Zapraszam,

Agata Janiszewska