ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

15 października uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się mszą świętą w Kolegiacie św. Anny. Proboszcz parafii ks. prof. Tadeusz Panuś życzył uczniom aby dobrze wykorzystali czas, który jest im dany i zadany, aby czerpali z wiedzy, mądrości i doświadczenia swych nauczycieli, aby ich życie było niczym lot orła.

Dalsza część uroczystości przebiegała w szkole. Uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandary szkoły z roku 1932, 1936 i 1959: swoją postawą dążyć do prawdy, dobro drugiego człowieka stawiać ponad własne, uczyć się pilnie, aby ich wyniki i osiągnięcia służyły jak najlepiej przyszłości Ojczyzny, rzetelną pracę oddać dla potrzeb innych, dziedzictwo naszej kultury przekazać w przyszłość.

Uroczystość ślubowania została przygotowana przez samorząd szkolny pod opieką p. Małgorzaty Bieżanowskiej, oprawę muzyczną zapewnił chór pod dyrekcją p. Marty Kacyrz i p. Justyny Macnar- Krawczyk.

Zdjęcia możecie zobaczyć klikając w poniższy link:

ŚLUBOWANIE W 2012 R. W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH NR 1 W KRAKOWIE