„MUAYTHAI PRZECIW NARKOTYKOM”

W dniu 27 października naszą Szkołę odwiedził Mistrz Świata i trener kadry Polski w Muaythai Pan Rafał Simonides. Przybył On do nas w ramach kampanii „Muaythai przeciw narkotykom”, której celem jest  edukacja dzieci i młodzieży w zakresie negatywnych skutków brania narkotyków oraz przekonanie ich do sportu, jako formy spędzania wolnego czasu. Event składał się z kilku części, w których mogliśmy zobaczyć film o Tajlandii, prezentację dotyczące Muaythai i akcji „Muaythai przeciw narkotykom”, usłyszeć piosenkę o tej sztuce walki stworzoną na Mistrzostwa Europy, które odbyły się niedawno w Krakowie.

W międzyczasie o negatywnych skutkach narkotyków opowiadała Pani Monika Borkowska-Żebrowska, która jest przedstawicielem krakowskiego Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Później Pan Simonides zachęcał uczniów do rozwijania swoich talentów, pasji, marzeń opowiadając o swojej długiej drodze na szczyt. Nie zabrakło również pokazu samoobrony wraz z Panem Marcinem Molsa oraz krótkiego treningu Muaythai.

Organizator Leszek Sawicki

ZDJĘCIA