Erasmus+ Staż na Gozo wrzesień/październik 2015

Staż w Hotelu Kempinski*****

W dniach  16 września – 14 października 2015 roku, grupa 10 uczniów z trzecich klas hotelarskich i turystycznych wyjechała na staż do pięciogwiazdkowego Hotelu Kempinski w San Lawrenz  na Gozo. Przez pierwsze dwa tygodnie opiekę  nad uczniami sprawowała Pani Agnieszka Nawratowicz , która po dwóch tygodniach pobytu zastąpiona została przez Panią Iwonę Cienkosz. Na przełomie zmiany  przebieg stażu monitorowała Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk.

Po przyjeździe, stażyści  zostali zapoznani z hotelem,  jego pracownikami oraz swoimi stanowiskami pracy. Uczniowie mieli również okazję poznać najbliższą okolicę podczas lokalnych wycieczek po cichej i spokojnej wyspie jaką jest Gozo – San Lawrenz (miejscowość, w której mieści się Hotel Kempinski) oraz Victorię (stolicę Gozo).

Zarówno kontakty  z pracownikami, jak i licznymi turystami zagranicznymi odwiedzającymi Hotel wymagały od naszych uczniów posługiwania się językiem angielskim.  Niejednokrotnie przydawał się również język niemiecki :)

Udział w projekcie to nie tylko praca – grupa poznawała też historię i kulturę Malty podczas dni wolnych od pracy w trakcie zajęć z języka maltańskiego oraz wycieczek. Grupa odwiedziła m.in. stolicę Malty – Valettę, jedną z nielicznych plaż piaszczystych – Ramlę i kilka malowniczych zatok – Marsalforn, Xlendi czy Dwejra.

Przez cały pobyt wszystkim towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda (ok. 30o C) co tylko spotęgowało wrażenia po powrocie do zimnej (ok. 6o C) i deszczowej Polski.

Relację z pobytu znajdziecie tutaj: prezentacja, a zdjęcia - tutaj