Cypr - staż kwiecień- maj 2016

Program Erasmus+

Staż na Cyprze

W dniach 03.04 – 01.05 grupa 16 uczniów  z trzecich klas hotelarskich i turystycznych wyjechała na staż do Hotelu Aloe w Pafos na Cyprze pod opieką Pani Iwony Cienkosz (nauczycielka języka angielskiego) oraz Pani Pelagii Kolarskiej (pedagog szkolny). Po dwóch tygodniach pobytu opiekunki zostały zastąpione przez Panią Agatę Kosowicz (nauczycielka przedmiotów zawodowych) oraz Panią Małgorzatę Rachwalik (nauczycielka języka angielskiego). Przebieg stażu monitorowała w pierwszym  tygodniu jego trwania Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk.

W trakcie pobytu, stażyści mieli okazję poznać pracę w zawodzie hotelarza „od podszewki” – szkolili swe umiejętności we wszystkich działach: restauracja, bar, służba pięter i recepcja. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej odbyli dodatkowo szkolenie w cypryjskim biurze podróży.

Wszystkie wykonywane  przez nich zadania wymagały posługiwania się językiem angielskim, zarówno w kontaktach z turystami przebywającymi w hotelu, jak i w rozmowach z pracownikami czy na spotkaniach z dyrektorem i managerami hotelu. Uczniowie mający w szkole zajęcia z języka rosyjskiego, również mogli szlifować swoje umiejętności, ponieważ pracownice służby pięter posługiwały się głównie tym językiem.

Staż na Cyprze to jednak nie tylko praca. W dniach wolnych, nasi uczniowie mieli okazję poznać historię, kulturę i przepiękną przyrodę Cypru podczas odbywanych wycieczek – przepiękne mozaiki Nea Pafos, majestatyczne Góry Troodos, dziki Półwysep Akamas, stolicę Cypru – Nikozję oraz barwne życie Morza Śródziemnego podczas rejsu statkiem z przeszklonym dnem.

Po czterotygodniowym stażu nasi uczniowie (niechętnie) wracali do szkolnej rzeczywistości, pełni pozytywnych wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia i nowe przyjaźnie.

 

Zapraszamy na prezentację multimedialną tutaj

oraz relację fotograficzną tutaj