Aktualności

KOMUNIKAT

 

Dyrektor ZSE nr 1 w Krakowie ogłasza nabór na praktykę zagraniczną (Malta) w terminie: maj/czerwiec 2018 r. dla uczniów klas: 3d, 3f, 3g, 3h.

Praktyka zagraniczna polegać będzie na pracy w różnych działach hotelu.

Przed wyjazdem odbędą się obowiązkowe kursy przygotowawcze.

Podania wraz z załącznikami prosimy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 15 grudnia 2017r.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w pierwszym tygodniu stycznia 2018 r.

 

Kryteria rekrutacji zamieszczone są w tabeli w gablocie oraz na drzwiach wejściowych do szkoły.

 

 

KOMUNIKAT O SPOTKANIACH P. WYCHOWAWCÓW
Z RODZICAMI UCZNIÓW TE-H
W DNIU  16 LISTOPADA 2017 R. (CZWARTEK)

Więcej…

 

Początek listopada nastraja nas raczej melancholijnie i z racji Wszystkich Świętych i pogody, która raczej nie rozpieszcza. Jednak przynajmniej kilku osobom początek tego miesiąca będzie kojarzyć się miło i sympatycznie, a mianowicie z gośćmi z Malty.

Panie przyjechały do Polski na tydzień zwiedzić Kraków i jego najbliższe okolice. Jednym  z ważniejszych punktów wizyty była nasza szkoła, ponieważ pani Christina (na zdjęciu pierwsza z lewej), była lektorką p. Urszuli Siwek-Faszyńskiej w trakcie jej kursu języka angielskiego w szkole językowej Clubclass na Malcie zorganizowanego w ramach projektu dla nauczycieli.

Wszystkie nasze miłe "wizytatorki" pracują w szkołach, więc rozmowa toczyła się głównie na tematy związane z edukacją. Pani Magda Kaczmarek wymieniała się doświadczeniami w nauczaniu WF-u z nauczycielką tego przedmiotu z Malty, ja rozmawiałam na tematy nauczania języków obcych oraz z Panią Ewą Jędrychowską chwaliłyśmy się realizowanymi w naszej szkole projektami unijnymi.

Traf chciał, że w gablocie jest właśnie gazetka z praktyk naszych uczniów na Malcie w czerwcu 2017r.

Paniom podobała się nasza szkoła, budynek i lokalizacja, ale największe wrażenie zrobiła otwartość nauczycieli i uczniów (zwłaszcza reakcje niektórych osób z 4d na dźwięk słowa 'Malta').

Oto jak podsumowały swój pobyt na Kapucyńskiej:

Dearest friends,

We do not have enough words to thank you for such a lovely morning. We really enjoyed it. Thanks so much for your hospitality, for your lovely presents, for the food and snacks and for everything, please thank your colleagues too, you are all wonderful people.
God bless you all,
Tons of love

Christine and friends

Mamy nadzieję na podtrzymanie tej uroczej znajomości i dalsze kontakty.

Alina Sokołowska

 

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Upoluj swoją książkę". Szczegóły -> TUTAJ

 

Eco lekcje

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Janiszewskiej  uczestniczyli w projekcie "Eko - lekcje". Był to projekt dedykowany uczniom liceów, techników oraz przedszkoli. Cotygodniowe spotkania odbywające się we wrześniu i październiku w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie, miały na celu poszerzenie wiedzy i świadomości uczestników w zakresie otaczających nas problemów ekologicznych oraz zapobieganiu im.

Uczestnicy projektu (24 szkoły ponadgimnazjalne) podzieleni zostali na 5 grup ze względu na szkoły, do których uczęszczają.

Co tydzień każda z grup poruszała problemy związane z jednym z żywiołów - wodą, powietrzem, ziemią lub ogniem w formie doświadczeń laboratoryjnych, eksperymentów, ćwiczeń praktycznych i teoretycznych.

Projekt zakończył się zajęciami w terenie, które odbyły się w spalarni śmieci i odpadów.

Na koniec każda z grup przygotowała pracę podsumowującą zdobytą wiedzę w wybranej przez siebie formie.

Efektem naszej pracy w projekcie była wystawa ekologiczna na terenie szkoły oraz film dotyczący tematyki „ Eko- lekcji”.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 27.10.2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad. -----> ZDJĘCIA!!!

 
Więcej artykułów…