Aktualności

Jasełka

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

(ks. Jan Twardowski)

 

20 grudnia 2012 roku w auli szkolnej nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele samorządu szkolnego i uczniowie występujący w jasełkach celebrowali święto Bożego Narodzenia. Przepełnieni radością dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i wspólnie kolędowaliśmy. Moc nocy betlejemskiej wypełniła nasze serca spokojem i miłością a czas gonitwy zastąpiły przemyślenia nad sensem naszej ziemskiej wędrówki.

Więcej…

 

PLIKI DO POBRANIA PRZEZ WYCHOWAWCÓW

Analiza niepowodzeń szkolnych uczniów - TUTAJ

Sprawozdanie semestralne wychowawców - TUTAJ

Wskazówki dla wychowawców - TUTAJ

 

Akcja „PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH” 2012

W dniu 25 oraz 27 października 2012 roku, młodzież należąca do SKC wybrała się na Cmentarz Rakowicki posprzątać zaniedbane groby a także pomodlić się nad mogiłami tych, którzy odeszli do wieczności. Wspominając tę akcję można wejść na poniższy link i obejrzeć zdjęcia:

ZDJĘCIA

 

Tydzień Misyjny w naszej szkole

W ramach TYGODNIA MISYJNEGO, 23 października 2012, w naszej szkole odbył się DZIEŃ MISYJNY zorganizowany przez katechetów.

Prowadzący-ksiądz Tomasz Bochnak zabrał wszystkich uczestników do dalekiego Peru i oprowadził po różnych zakamarkach dalekiego kraju.

Można się było dowiedzieć jaka panuje tam kultura, klimat, czym zajmują się ludzie żyjący w południowej Ameryce, jak spędzają wolny czas, co jedzą itp.

Całość dnia uświetniały stroje, biżuteria, naczynia codziennego użytku itp., które można było obejrzeć na miejscu a nawet przymierzyć.

Wspominając ten dzień można zajrzeć na poniższy link, na którym znajduje się króciutki filmik jak również zdjęcia z tego dnia.

Dzień Misyjny część 1

Więcej…

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 1773 Sejm Rozbiorowy wyłonił Komisję Edukacji Narodowej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…