Aktualności

Eco lekcje

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Janiszewskiej  uczestniczyli w projekcie "Eko - lekcje". Był to projekt dedykowany uczniom liceów, techników oraz przedszkoli. Cotygodniowe spotkania odbywające się we wrześniu i październiku w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie, miały na celu poszerzenie wiedzy i świadomości uczestników w zakresie otaczających nas problemów ekologicznych oraz zapobieganiu im.

Uczestnicy projektu (24 szkoły ponadgimnazjalne) podzieleni zostali na 5 grup ze względu na szkoły, do których uczęszczają.

Co tydzień każda z grup poruszała problemy związane z jednym z żywiołów - wodą, powietrzem, ziemią lub ogniem w formie doświadczeń laboratoryjnych, eksperymentów, ćwiczeń praktycznych i teoretycznych.

Projekt zakończył się zajęciami w terenie, które odbyły się w spalarni śmieci i odpadów.

Na koniec każda z grup przygotowała pracę podsumowującą zdobytą wiedzę w wybranej przez siebie formie.

Efektem naszej pracy w projekcie była wystawa ekologiczna na terenie szkoły oraz film dotyczący tematyki „ Eko- lekcji”.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 27.10.2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad. -----> ZDJĘCIA!!!

 

Wykłady z geografii na Uniwersytecie Pedagogicznym

W dniu 23.10.2017 kl. 4D i 26.10.2017 kl. 4A pod opieką p. Eweliny Mazurek - Grabowskiej uczestniczyły w wykładach w ramach "Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską" na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Tematyka to: "Islandia - wrząca lawa w żyłach i lodowaty dotyk - pokochasz lub znienawidzisz" (prowadzony przez prof. Roberta Stawarza) oraz "The Many Faces of Denmark" - wykład prowadzony w języku angielskim (Amanda Laasholdt i Adnan Tajić).

Galeria zdjęć znajduje się TUTAJ

 

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

13 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych technikum ekonomicznego, hotelarskiego i obsługi turystycznej. Nasi pierwszoklasiści od tego momentu stali się pełnoprawnymi  członkami naszej społeczności.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy. Oby nauka stała się fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, prowadzącą do rozwoju swoich zainteresowań.

Do relacji fotograficznej zapraszamy TUTAJ

 

Krótka relacja z wycieczki na Słowację klasy 2g

29 września 2017r. klasa 2g wraz z wychowawcą p. Eweliną Mazurek - Grabowską oraz p. Martą Kacyrz odbyła objazdową wycieczkę po północnej części Słowacji. Celem wyprawy była Jaskinia  Bielańska oraz turystyczne miejscowości Kotliny Tatrzańskiej. Podczas wyjazdu omawiane były różne aspekty geograficzne a pilotaż całej trasy był prowadzony przez uczniów.

Poglądowa mapa trasy oraz kilka zdjęć znajdują się TUTAJ

Podsumowując:

Było fantastycznie, 13,5 h w trasie, prawie 400km oraz cudowne widoki i niezapomniane wrażenia.

 

Kraków, dnia 10 październik 2017 r.

 

KOMUNIKAT O DNIU OTWARTYM DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 1-4 TE-H - 18.10.2017 r. (ŚRODA)

Więcej…

 
Więcej artykułów…