Aktualności

Tydzień Misyjny w naszej szkole

Tydzień Misyjny w naszej szkole

W ramach TYGODNIA MISYJNEGO, 23 października 2012, w naszej szkole odbył się DZIEŃ MISYJNY zorganizowany przez katechetów.

Prowadzący-ksiądz Tomasz Bochnak zabrał wszystkich uczestników do dalekiego Peru i oprowadził po różnych zakamarkach dalekiego kraju.

Można się było dowiedzieć jaka panuje tam kultura, klimat, czym zajmują się ludzie żyjący w południowej Ameryce, jak spędzają wolny czas, co jedzą itp.

Całość dnia uświetniały stroje, biżuteria, naczynia codziennego użytku itp., które można było obejrzeć na miejscu a nawet przymierzyć.

Wspominając ten dzień można zajrzeć na poniższy link, na którym znajduje się króciutki filmik jak również zdjęcia z tego dnia.

Dzień Misyjny część 1

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 1773 Sejm Rozbiorowy wyłonił Komisję Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Wystawa romska

WYSTAWA ROMSKA

16 i 17 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wystawy "Cyganie - kultura- historia"
 

WYMAGANIA EDUKACYJNE DLA POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

Więcej…

 

Wizyta delegacji duńskich gimnazjalistów

WIZYTA DELEGACJI DUŃSKICH GIMNAZJALISTÓW

W dniu 19 września 2012 r. w naszej szkole przebywała delegacja gimanzjalistów z Danii. Podczas zwiedzania szkoły opiekę nad tą grupą miały nasze panie profesor:  mgr Alina Sokołowska wraz z mgr Małgorzatą Florczyk. Przedstawiono  prezentację o Krakowie, zaprezentowano polski system edukacyjny oraz nasz ekonomik w szczególności. Ich przedstawiciele opowiedzieli nam i naszym uczniom o ich szkole. Potem w dwóch grupach zwiedzali budynek.

Więcej…

 
Więcej artykułów…