Aktualności

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

15 października uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się mszą świętą w Kolegiacie św. Anny. Proboszcz parafii ks. prof. Tadeusz Panuś życzył uczniom aby dobrze wykorzystali czas, który jest im dany i zadany, aby czerpali z wiedzy, mądrości i doświadczenia swych nauczycieli, aby ich życie było niczym lot orła.

Dalsza część uroczystości przebiegała w szkole. Uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandary szkoły z roku 1932, 1936 i 1959: swoją postawą dążyć do prawdy, dobro drugiego człowieka stawiać ponad własne, uczyć się pilnie, aby ich wyniki i osiągnięcia służyły jak najlepiej przyszłości Ojczyzny, rzetelną pracę oddać dla potrzeb innych, dziedzictwo naszej kultury przekazać w przyszłość.

Uroczystość ślubowania została przygotowana przez samorząd szkolny pod opieką p. Małgorzaty Bieżanowskiej, oprawę muzyczną zapewnił chór pod dyrekcją p. Marty Kacyrz i p. Justyny Macnar- Krawczyk.

Zdjęcia możecie zobaczyć klikając w poniższy link:

ŚLUBOWANIE W 2012 R. W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH NR 1 W KRAKOWIE

 

 

Stypendium dla uczniów

Stypendium dla uczniów – Pilne!

Szkoła bierze udział w Funduszu Stypendialnym IKEA FAMILY, promującym uczniów z dobrymi wynikami w nauce i aktywnych w środowisku szkolnym lub lokalnym. Szkoła może przyznać jedno stypendium w roku szkolnym 2012/2013.

O przyznanie stypendium może występować uczeń spełniający łącznie następujące kryteria:

średnia ocen w roku poprzedzającym przyznanie Stypendium nie niższa niż, 4,0

- udokumentowane zaangażowanie i/lub aktywność społeczno-kulturalna w ciągu ostatniego roku (np.: wolontariat, harcerstwo, działalność w lokalnych organizacjach, w tym szczególnie w organizacjach ekologicznych, aktywność w samorządzie szkolnym, udział w olimpiadach tematycznych, działalność artystyczna, redagowanie gazetki szkolnej, aktywność na rzecz kultury, aktywność w lokalnej parafii itp.)

potwierdzony miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie wyższy niż 950 zł (dziewięćset pięćdziesiąt złotych).

Zainteresowani uczniowie mogą zapoznać się ze szczegółowym regulaminem Stypendium oraz  pobrać druk wniosku i wymaganych załączników  do wniosku na stronie: www.narodzinemoznaliczyc.pl

Kompletne wnioski wraz załącznikami należy złożyć do pedagoga szkolnego do 26 września 2012

 

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

Wykaz podręczników dla poszczególnych klas Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w postaci pliku pdf znajduje się TUTAJ

 

Sprawozdanie dla wychowawców - czerwiec 2012

SPRAWOZDANIE DLA WYCHOWAWCÓW

Wychowawcy klas proszeni są o pobranie aktualnych sprawozdań   TUTAJ

 

50-LECIE MATURY

Niezwykły jubileusz

 

Maturę zdawały w 1962 roku. Uczennice z lat 1957-1962 Technikum Ekonomicznego, spotkały się 2 czerwca 2012 r. w murach naszej szkoły aby obchodzić swój jubileusz 50-lecia zdania matury.

Po mszy świętej w kościele Kapucynów, panie swoją obecnością zaszczyciły progi naszej szkoły. Po powitaniu przez panią wicedyrektor Renatę Suruło, „złote maturzystki” obejrzały swoją dawną szkołę - odżywały wspomnienia, powracały obrazy sprzed lat a rozmowom nie było końca.

ZDJĘCIA:     https://picasaweb.google.com/118148247041569179292/Jubileusz50LeciaMatury

 
Więcej artykułów…