„Przedłużamy światowy karnawał”

W dniu 6 marca odbyły się IV Szkolne Targi Turystyczne „Przedłużamy światowy karnawał”. Udział w targach wzięło 21 zespołów (3-4 osobowych) prezentujących karnawał w wielu miejscach na świecie.

Po burzliwych obradach Jury, którym przewodniczyła pani dyrektor Ewa Jędrychowska wytypowano wyniki.

• I miejsce – 2g – Natalia Wolska – Brodzińska, Diana Dydlińska, Aleksandra Wiecheć i Klaudia Trafiał – HOLANDIA
  • II miejsce – 2g – Kotarba Katarzyna, Dorota Korzeniewska, Karolina Pietras, Konga Nowak – LONDYN
  • III miejsce – 1f – Patrycja Skimina, Weronika Śliwa, Patrycja Flizak – CHINY

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
4d – Łepkowska Joanna, Kula Kamila, Salawa Klaudia – HISZPANIA

Organizatorzy: Ewelina Mazurek - Grabowska i Marta Kacyrz

Wyniki Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku

28. lutego na 8. godzinie lekcyjnej odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas pierwszych. W zmaganiach udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas: 1a, 1b, 1d, 1f, 1g. Uczniowie rywalizowali w dwóch rundach, udzielając odpowiedzi na wylosowane pytania. O wysokim poziomie wiedzy uczniów świadczyła emocjonująca rozgrywka finałowa. Klasy: 1f i 1a zawzięcie walczyły o pierwsze miejsce.

Oto wyniki konkursu:

I. miejsce: klasa 1f

- Stanisław Bień, Krystian Dubas, Jakub Szura

II. miejsce: klasa 1a

- Izabela Kowalczyk, Zuzanna Kurek, Marta Stokłosa

III. miejsce: klasa 1b

- Kamil Leśniewski, Joanna Stachowicz, Rafał Stawarski

Zwycięzcom gratuluję!

Agnieszka Kurzeja - Sokół

Dzień Bezpiecznego Intenetu

Dzień Bezpiecznego Internetu
- konkurs dla klas pierwszych

Szczegóły znajdziesz -->TUTAJ.

Zgłoszenia przyjmuje P. Anna Kałwa.

Awans do finału (wstępna data - 16.03.2018r) - klasy 1a i 1b oraz 2b i 2g
Szczegółowe wyniki w gablocie.

Dnia 28. lutego 2018 roku na 8. godzinie lekcyjnej, tj. o godzinie 13.40 odbędzie się

Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Każda klasa pierwsza zobowiązana jest do 26. lutego zgłosić wychowawcy i nauczycielowi języka polskiego trzech reprezentantów, którzy wejdą w skład zespołu biorącego udział w konkursowych zmaganiach.
Konkurs będzie odbywał się w dwóch rundach, w których zespoły będą odpowiadały na wylosowane pytania. W przygotowaniu pomogą lektury dotyczące życia i działalności Mikołaja Kopernika, które dostępne są w bibliotece szkolnej, oraz materiał pomocniczy przekazany wychowawcy.

“Rak wcześnie wykryty = wygrane życie”

Konkurs na plakat pt. “Rak wcześnie wykryty = wygrane życie”
Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka przy Centrum Onkologii w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów do udziału w konkursie plastycznym pt. “Rak wcześnie wykryty = wygrane życie”.

Celem konkursu jest ukazanie wartości jaką stanowi życie i propagowanie idei badań profilaktycznych.

Plakat na konkurs należy wykonać do 20 lutego 2018 r. W dniach 25 lutego 2018 r. do 20 marca 2018 r. przesłane na konkurs prace wezmą udział w głosowaniu internetowym.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Pan prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Królewskiego Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: www.kkzr.pl/aktualnosci

Zgłoszenia można dokonać u nauczycieli wychowania fizycznego

Więcej artykułów…