KONKURSY

Mój pierwszy biznes - wyniki

Lista uczestników
zakwalifikowanych
do II etapu Konkursu
„Mój Pierwszy Biznes”

Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa informuje, że do II etapu konkursu „Mój Pierwszy Biznes” zakwalifikowano następujące biznes plany:

LP.

TYTUŁ BIZNES PLANU

AUTORZY

ŚREDNIA LICZBA PUNKTÓW

1.

Firma usługowo-budowlana „Robolen-Bud”

Damian Łach,

Kamil Kula,

Karol Bobro

41

2.

Rent a van – wypożyczalnia samochodów typu VAN w zabudowie osobowej

Kacper Starbyła-Tatko

35,33

3.

Artware- streetwearowa marka sektora premium

Zofia Smoleń,

Marta Śliwińska

33,33

4.

CNAS

Mateusz Sajdak,

Maciej Wilk

Przemysław Kędzierski

32,67

5.

Spot Car Sp. z o. o.

Aleksandra Szczygieł,

Grzegorz Figiel

30

6.

BeAble – aplikacja mobilna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi

Przemysław Trepczyński,

Michał Grodecki

24,67

II etap konkursu - Finał przeprowadzony zostanie w dniu 25 października 2018 roku w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3/4 , sala Portretowa o godzinie 9:00 .

Przypominamy, że uczestnicy II etapu będą prezentowali przed Kapitułą Konkursową pomysł na działalność gospodarczą poprzez przedstawienie i omówienie przygotowanego wcześniej biznes planu. Na potrzeby wystąpienia każdy z zakwalifikowanych uczestników może wykorzystać różne formy prezentacji, w tym prezentacje multimedialne.  Dostępny będzie laptop i internet.

 

Konkursie recytatorski

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie recytatorskim, który odbędzie się 22. października o godzinie 11.05.

W bieżącym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, dlatego chcielibyśmy ją w wyjątkowy sposób uczcić. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o przygotowanie wybranego dłuższego tekstu poetyckiego o tematyce patriotycznej jednego z podanych autorów: Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Antoniego Słonimskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Czesława Miłosza lub Zbigniewa Herberta.

Zgłoszenia do 18. października przyjmują: Agnieszka Kurzeja-Sokół i Magdalena Wójcik.

 

Drodzy Uczniowie!

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole. Na zwycięzców czekają dyplomy oraz fantastyczne nagrody rzeczowe!!!

Więcej…

 

KONKURS
„MÓJ PIERWSZY BIZNES”

 

Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie "Mój Pierwszy Biznes".

Przedmiotem konkursu jest przygotowany przez uczestników biznes plan prezentujący pomysł na biznes.

Dla zwycięzców Konkursu przewidziano nagrody pieniężne:

I miejsce - nagroda główna - 4 000 zł

II miejsce - 3 000 zł

III miejsce - 2 000 zł

 

W załączeniu - REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

Rafał Kulczycki

Dyrektor

Wydziału Rozwoju Miasta UMK

 

I Szkolny Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

I Szkolny Konkurs
Wiedzy z Rachunkowości

Zapraszamy klasy trzecie Technikum Ekonomiczno - Hotelarskiego nr 4: 3a, 3b, 3c -  do udziału w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości.

I etap Konkursu odbędzie się 21 maja 2018 roku o godzinie 15.25 w sali 29.

Zapraszamy do walki o zwycięstwo i tytuł super księgowego!

p. A. Kałwa, p. A. Malinowska

 

„Przedłużamy światowy karnawał”

W dniu 6 marca odbyły się IV Szkolne Targi Turystyczne „Przedłużamy światowy karnawał”. Udział w targach wzięło 21 zespołów (3-4 osobowych) prezentujących karnawał w wielu miejscach na świecie.

Po burzliwych obradach Jury, którym przewodniczyła pani dyrektor Ewa Jędrychowska wytypowano wyniki.

  • I miejsce – 2g – Natalia Wolska – Brodzińska, Diana Dydlińska, Aleksandra Wiecheć i Klaudia Trafiał – HOLANDIA
  • II miejsce – 2g – Kotarba Katarzyna, Dorota Korzeniewska, Karolina Pietras, Konga Nowak – LONDYN
  • III miejsce – 1f – Patrycja Skimina, Weronika Śliwa, Patrycja Flizak – CHINY

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
4d – Łepkowska Joanna, Kula Kamila, Salawa Klaudia – HISZPANIA

Organizatorzy: Ewelina Mazurek - Grabowska i Marta Kacyrz

 
Więcej artykułów…