MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Werdykt jury:

I miejsce zajęła Julia Bossowska z klasy 1 B,

II miejsce Wiktoria Bochenek z klasy 3 A,

III miejsce ex aequo Weronika Rydzyk z klasy 1D i Julia Zagórska z klasy 1 D.

II etap - międzyszkolny - przesłuchania finalistów etapu szkolnego (I i II miejsce) odbędą się 4 marca 2020 r. od godz. 9.00. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Rajskiej 1; Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci.

Upoluj swoją książkę... więcej

Konkurs ”Let’s read in English”

W dniu 29 marca 2019 r. o godzinie 12.00 biblioteka szkolna zorganizowała III Edycję Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim ”Let’s read in English”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas 1 – 4.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, wymowa, płynność czytania, interpunkcja i zachowanie limitu czasu (do 3 minut).

Werdykt wydało jury w składzie: Lila Habrat, Halina Legutko, Urszula Siwek - Faszyńska i Alina Sokołowska.

I miejsce zajął Jakub Szura z kl. 2F, II miejsce Joanna Staśko z kl. 2C, III miejsce ex aequo zajęły Martyna Kotlińska z kl. 2C i Izabela Żebrowska z kl. 4F.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zostali także nagrodzeni przez swoich nauczycieli bardzo dobrymi ocenami z języka angielskiego.

Urszula Siwek – Faszyńska i Halina Legutko

ZDJĘCIA Z KONKURSU

Plebiscyty

Konkursy organizowane przez bibliotekę

Postępowanie certyfikacyjne z języka angielskiego zawodowego

Postępowanie certyfikacyjne
z języka angielskiego zawodowego

31 maja 2019 r. zakończyło się postępowanie certyfikacyjne z języka angielskiego zawodowego dla klas trzecich w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Postępowanie certyfikacyjne dla tych zawodów odbyło się po raz pierwszy w szkole, a organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego p. Marta Kasolik i p. Kaja Biegun. Klasy trzecie kończą naukę tego przedmiotu. W postępowaniu wzięło udział 101 uczniów klas trzecich. Po etapie pisemnym prowadziła klasa 3g uzyskując najwyższe wyniki. Jednak do etapu ustnego zdecydowała się przystąpić tylko klasa 3 h bezapelacyjnie wygrywając postępowanie i uzyskując certyfikat. Etap pisemny polegał na napisaniu testu obejmującego zagadnienia z podstawy programowej, a etap ustny na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, hotelarze na temat ” My Dream Hotel” a turyści mieli opracować „7-dniowy plan pobytu 20 osobowej grupy angielskiej w Krakowie”. Certyfikatami nagrodzono Julię.Jarocką, Paulinę Kaletę, Gabrielę Kuchtę, Szymona Musiała i Patrycję Kołodziej. Część nagród ufundowało wydawnictwo Oxford University Press. Gratulujemy!

certyfikat j.angielskiego

Więcej artykułów…