Postępowanie certyfikacyjne z języka angielskiego zawodowego

Postępowanie certyfikacyjne
z języka angielskiego zawodowego

31 maja 2019 r. zakończyło się postępowanie certyfikacyjne z języka angielskiego zawodowego dla klas trzecich w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Postępowanie certyfikacyjne dla tych zawodów odbyło się po raz pierwszy w szkole, a organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego p. Marta Kasolik i p. Kaja Biegun. Klasy trzecie kończą naukę tego przedmiotu. W postępowaniu wzięło udział 101 uczniów klas trzecich. Po etapie pisemnym prowadziła klasa 3g uzyskując najwyższe wyniki. Jednak do etapu ustnego zdecydowała się przystąpić tylko klasa 3 h bezapelacyjnie wygrywając postępowanie i uzyskując certyfikat. Etap pisemny polegał na napisaniu testu obejmującego zagadnienia z podstawy programowej, a etap ustny na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, hotelarze na temat ” My Dream Hotel” a turyści mieli opracować „7-dniowy plan pobytu 20 osobowej grupy angielskiej w Krakowie”. Certyfikatami nagrodzono Julię.Jarocką, Paulinę Kaletę, Gabrielę Kuchtę, Szymona Musiała i Patrycję Kołodziej. Część nagród ufundowało wydawnictwo Oxford University Press. Gratulujemy!

certyfikat j.angielskiego

Finał postępowania certyfikacyjnego z języka angielskiego w zawodzie technik ekonomista

Finał postępowania certyfikacyjnego z języka angielskiego
w zawodzie technik ekonomista

W piątek 31.05.2019r. odbył się finał postępowania certyfikacyjnego z języka angielskiego w zawodzie technik ekonomista. Przed uczniami klas 3b i 3c stanęły trzy osoby – Angelika Zakrzewska (3a), Agnieszka Mazela (3b) oraz Adrian Bujak (kl.3c), którzy wygłosili prezentacje na temat swoich pomysłów na biznes. Angelika Zakrzewska planuje prowadzić przedsiębiorstwo, w którym się projektuje i szyje damską odzież, Agnieszka Mazela chciałaby oferować turystom niecodzienną formę zakwaterowania czyli domy na drzewach, a Adrian Bujak zaproponował uruchomienie indyjskiej restauracji w centrum Krakowa. Jury w składzie Kaja Biegun, Małgorzata Florczyk, Lila Habrat oraz Marta Kasolik przyznało certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego w biznesie na poziomie Pre-Intermediate wszystkim trzem finalistom.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji swoich pomysłów!

"Let’s read in English" - 2019

Konkurs ”Let’s read in English”

W dniu 29 marca 2019 r. o godzinie 12.00 biblioteka szkolna zorganizowała III Edycję Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim ”Let’s read in English”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas 1 – 4.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, wymowa, płynność czytania, interpunkcja i zachowanie limitu czasu (do 3 minut).

Werdykt wydało jury w składzie: Lila Habrat, Halina Legutko, Urszula Siwek - Faszyńska i Alina Sokołowska.

I miejsce zajął Jakub Szura z kl. 2F, II miejsce Joanna Staśko z kl. 2C, III miejsce ex aequo zajęły Martyna Kotlińska z kl. 2C i Izabela Żebrowska z kl. 4F.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zostali także nagrodzeni przez swoich nauczycieli bardzo dobrymi ocenami z języka angielskiego.

---> ZDJĘCIA <---

X Konkurs Pieśni Patriotycznej im. Andrzeja Hałacińskiego

Dnia 28 marca br. odbył się X Konkurs Pieśni Patriotycznej im. Andrzeja Hałacińskiego.

Oto zwycięzcy:

I miejsce 2f za pieśń "Białe róże"

II miejsce 2a za utwór "Gdzie jesteście, Rudy, Alku, Zośko..."

III miejsce 2d za utwór "Biały Krzyż".

Jury przyznało również wyróżnienia indywidualne:
- za wzruszający wokal dla Patrycji Skiminy z klasy 2f, Wiktorii Grzywy,
Pauliny Zalas i Jakuba Wiertka z klasy 2d

- oraz za akompaniament gitarowy dla Angeliki Baran i Kacpra Gometa z klasy 2a.

Gratulacje !!!

Możesz to wydarzenie obejrzeć TUTAJ

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 --> szczegóły TUTAJ

Mikołajkowy Turniej Badmintona

W dniu 05.12.2018r. w ramach Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona gry pojedynczej dziewcząt i chłopców.

Wyniki turnieju:

Dziewczęta:

I miejsce: Izabela Myśliwiec kl.4c

II miejsce: Aleksandra Tomczyk kl. 4c

III miejsce: Gabriela Paluch kl. 1f

Chłopcy:

I miejsce: Mariusz Dyrla kl. 4c

II miejsce: Sebastian Tatka kl. 3a

III miejsce: Stanisław Bień kl. 2f

Zwycięzcą gratulujemy i dziękujemy wszystkim startującym za udział w turnieju.

p.U.Łatka, p.D.Spałek, p.J.Gos

Więcej artykułów…