Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej 19 stycznia 2018 r.

CELE KONKURSU:

- Doskonalenie umiejętności pięknego czytania.

- Kształtowanie kultury czytelniczej

- Rozwijanie twórczych talentów

Prosimy o przygotowanie do czytania fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży (pomocą w wyborze służą również nauczyciele bibliotekarze)

Uczestnicy czytają przygotowany fragment prozy zawierający dialog i opis

Oceniane będą:

• dykcja         (0-3 pkt.),
  • interpretacja tekstu        (0-3 pkt.),
  • zachowanie limitu czasu (do 3 minut)       (1 pkt).

Zapraszamy do udziału w konkursie!

KONKURS TEATRALNY KLAS PIERWSZYCH

I miejsce: klasa 1D - Chochoły;
II miejsce: klasa 1A - Modne małżeństwo;
III miejsce: klasa 1B - Rejtan;
Najlepsza rola męska: Kacper Chrostek z 1F;
Najlepsza rola żeńska: Danuta Kasznik z 1A;
Wyróżnienia indywidualne:

Oliwia Niewiara z 1D za rolę Nadziei;
Kacper Gonet z 1A za rolę męża;
Karolina Kołton z 1E za rolę klientki kosmetyczki;
Patrycja Flizak i Wiktoria Sikorska z 1F za rolę sióstr kopciuszka;
Stanisław Bień z 1F- prezenter klasy;
Julia Chorabik z 1D- prezenter klasy- Wyspiański;

Wyróżnienia zbiorowe:

1B: kostiumy w konwencji historycznej;
1C: scenariusz w konwencji popularno- naukowej i nawiązanie kontaktu z publicznością;
1D: program teatralny;
1F: niebanalna i zabawna interpretacja obrazu Muncha:Krzyk; autorski tekst piosenki w zabawny sposób podsumowujący przedstawienie;
1G: plakat

Filmy (operator kamery Małgorzata Milewska)

Konkurs Euklides

W dniu 13.12.2017r odbył się szkolny etap Konkursu Euklides, w którym wzięło udział 6 uczniów klas 3. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Zuzanna Struzik kl.3a z wynikiem 27pkt./30. Gratulujemy!

Kraków 14 grudnia 2017 r.

Konkurs ”Let’s read in English”

W dniu 14 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00 w bibliotece szkolnej została zorganizowana II Edycja Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim ”Let’s read in English”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas 1 – 4.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, wymowa, płynność czytania, interpunkcja i zachowanie limitu czasu (do 3 minut).

Werdykt wydało jury w składzie: Małgorzata Florczyk, Alina Sokołowska, Halina Legutko i Urszula Siwek - Faszyńska

I miejsce zajął Jakub Duda z kl. 4G, II miejsce Natalia Ryś z kl. 4D, III miejsce Patrycja Smaga  z kl. 4C.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Zdjęcia robiła Gabriela Golonka z kl. 1A, mierzeniem czasu zajęła się Wiktoria Bochenek z kl. 1A.

Organizatorzy konkursu: Urszula Siwek – Faszyńska, Halina Legutko

ZDJĘCIA Z KONKURSU

Konkurs wiedzy o Republice Słowackiej na UP - osiągnięcia naszej szkoły

Konkurs wiedzy o Republice Słowackiej

Dnia 28.11.2017 r., odbył się Konkurs wiedzy o Republice Słowackiej na Uniwersytecie Pedagogicznym organizowany przez Instytut Geografii. W konkursie wzięło udział 3 uczniów: Anna Duda 2g, Aleksandra Grajny 2g oraz Krystian Grabowski 4h - który zajął IV miejsce.

Opiekun konkursu
Jolanta Kwapisz

„Szlak Kopernikowski nas kręci” - wyniki

Dnia 30.11. (czwartek) 2017 r odbył się finał konkursu geograficzno – turystycznego pt. „Szlak Kopernikowski nas kręci”. Do zaciętej walki, podzielonej na trzy etapy, przystąpiło 7 drużyn -> ZDJĘCIA!!!

Pierwszy etap polegał na słownym przedstawieniu wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej dotyczącej szlaku Mikołaja Kopernika (Obiekty UNESCO, atrakcje turystyczne na szlaku itp). W drugim etapie drużyny zmagały się z pytaniami testowymi dotyczącymi atrakcji turystycznych na Szlaku Kopernikowskim. Trzeci etap - to plakaty powstające z minuty na minutę i obrazujące np. Układ Słoneczny, herb Torunia, Zamek we Fromborku czy szkic przedstawiający popiersie Mikołaja Kopernika.

W dniu pełnym wrażeń i rywalizacji wśród wszystkich uczestników konkursu zostały wyłonione 3 pierwsze miejsca:

I miejsce – Izabela Kowalczyk, Zuzanna Kurek, Marta Stokłosa z klasy 1a

II miejsce ex aequo – Martyna Siatko, Anna Szczupak z klasy 1f oraz Weronika Durlak i Wiktoria Paździurkiewicz z klasy 4h

III miejsce – Karolina Regulska z klasy 1g

Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom zostaną rozdane 22 .12. (piątek) br. w zespołach klasowych.

Zwycięzcom GRATULUJEMY !!!! i dziękujemy za udział a wszystkich uczniów zapraszamy do kolejnych konkursów.

Dorota Świdrak i Magdalena Janiczek - Szewczyk

Więcej artykułów…