CHODŹŻE NA POLE

Dziewczęta z naszej szkoły 1 października 2021 roku w ramach akcji „Chodźże na pole” dołączyły do zabawy tanecznej zorganizowanej przez Zespół Szkół Energetycznych. Uczennice chętnie skorzystały z zaproszenia chłopców z Energetyka”, aby wspólnie promować aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. To taneczne spotkanie odbyło się w Parku Jordana i było podsumowaniem kampanii „KrakówWFormie”, której celem było właśnie zachęcenie krakowian do plenerowej aktywności. Na zakończenie imprezy panie Joanna Gos i Magdalena Kaczmarek zaprosiły wszystkich uczestników do wspólnej zabawy do piosenki „Such a happy day”:)

Aby przekonać się jaki był to szczęśliwy dzień zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz relacji Telewizji Kraków z tego wydarzenia.

-->RELACJA TV KRAKÓW<--

LICEALIADA - SZKOLNA LIGA LA - I RZUT

30 września 2021 roku na stadionie LA MOS Kraków Wschód odbył się I rzut Ligi LA. Lekkoatletki naszej szkoły reprezentowały Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w następujących konkurencjach:

Bieg na 100 m: Martyna Matoga 3d, Agata Oczkoś 3d

Bieg na 400 m: Jowita Pudełek 2c

Bieg na 800m: Gabriela Klimek 4f

Skok w dal: Wiktoria Jawień 2d

Sztafeta 4 x 100m: Wiktoria Jawień 2d, Martyna Matoga 3d, Jowita Pudełek 2c, Agata Oczkoś 3d.

Opiekun: Małgorzata Owca

-->ZDJĘCIA<--

Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZLA.

Suma punktów uzyskana przez szkołę w I - szym rzucie dodawana jest do sumy punktów II - go rzutu i na tej podstawie zostanie ustalona  ostateczna klasyfikacja.

LICEALIADA - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

13 - osobowa reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych, zaliczanych  do współzawodnictwa KOM 2021/2022. Zawody odbyły się 28 września 2021 roku na terenach zielonych AWF.  13 - tka tego dnia nie była pechowa dla naszej szkoły, ale jej przeznaczona. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 13 - ste miejsca w zawodach. Gratulujemy !!!

SKŁAD REPREZENTACJI DZIEWCZĄT:

Jowita Pudełek 2c, Wiktoria Jawień 2d, Oliwia Abramczyk 3a1, Marta Chechelska 3a1, Zofia Waga 3a1, Gabriela Klimek 4f.

SKŁAD REPREZENTACJI CHŁOPCÓW:

Krzysztof Klimczyk 1c, Jakub Zięcina 1c, Patryk Bazgier 3c, Kacper Czak 3c, Marcin Iciek 3c, Michał Raś 3c, Eryk Radwan 3e.

Opiekun: Małgorzata Owca

MARSZ PO WIOSNĘ

Maszerując przez 3 tygodnie przywitaliśmy wiosnę. Konkurs „MARSZ PO WIOSNĘ” się zakończył, ale nie rezygnujcie ze spacerów. Wiosna już zawitała i słońce wygląda zza chmur, więc tylko wystarczy założyć  wygodne buty i można udać się w poszukiwaniu jej oznak.

Krótki spacer może sprawić, że poczujecie się lepiej, ponieważ jest to ćwiczenie aerobowe o małej intensywności, które może zapewnić Wam chwilę spokoju w środku pełnego napięć dnia.

Jeśli brakuje  Wam motywacji, dobrym rozwiązaniem może być zabranie na przechadzką zwierzaka lub wyjście na spacer z przyjacielem. Nie zapominajcie, że robiąc tak niewiele, możecie bardzo dużo zyskać.

WYNIKI - rywalizacja klasowa:

I miejsce:  1c

II miejsce: 2b1

III miejsce: 2c

WYNIKI - rywalizacja indywidualna:

I miejsce i tytuł MVP zdobyła Patrycja Markiewicz 2c

II miejsce: Jowita Przebinda 2d

III miejsce: Karolina Mleczko 1c

Gratulujemy finalistom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie !!!

-->TABELA WYNIKÓW<--

MARSZ PO WIOSNĘ

Został ostatni tydzień  konkursu „MARSZ PO WIOSNĘ”.

Zachęcamy wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu. Po prostu - wybierzcie się na spacer!

Spacery są bardzo przyjemne i korzystnie wpływają na zdrowie i na ciało. Dzięki regularnym spacerom poprawimy kondycję fizyczną, jak i wzmocnimy mięśnie.

A jeżeli uda się Wam uzbierać 60000 kroków w tym tygodniu to dodatkowo otrzymacie bardzo dobrą ocenę z aktywności :)

Pamiętajcie o rywalizacji klasowej, każda ilość kroków do zestawienia klasowego się przyda.

-->TABELA WYNIKÓW - RYWALIZACJA KLASOWA<--

MARSZ PO WIOSNĘ

Za nami pierwszy tydzień trwającego konkursu „MARSZ PO WIOSNĘ”.

Zachęcamy do aktywnego udziału, jeszcze dwa tygodnie rywalizacji klasowej.

Chodzenie jest ćwiczeniem numer jeden, które lekarze w większości zalecają swoim pacjentom, ponieważ jest bardzo łatwe do wykonania, wymaga jedynie pary butów. A przecież przynosi ogromne korzyści psychiczne i fizyczne!

Wszystko, co musisz zrobić, to postawić jedną stopę przed drugą, a następnie tę drugą przed pierwszą... i iść dalej :)

Wykorzystujcie wolne chwile na spacery! Warto „oderwać się od komputera” i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

-->TABELA WYNIKÓW - RYWALIZACJA KLASOWA<--

MARSZ PO WIOSNĘ

Ogłaszamy konkurs dla klas:

"MARSZ PO WIOSNĘ"

Zbieramy kroki do wiosny – rywalizacja klasowa. Czas trwania 3 tygodnie.

Uczniowie monitorują tygodniową ilość zebranych kroków. Na koniec każdego tygodnia odsyłają zrzut z ekranu do swojego nauczyciela wf przedstawiający sumę kroków wykonanych w ciągu tygodnia. Suma kroków zdobytych przez klasę będzie dzielona przez ilość uczniów w klasie.

I na podstawie tej średniej zostanie wyłoniona zwycięska klasa.

Oraz wyzwania:

CHALLENGE DLA UCZNIÓW

Indywidualnie uczniowie biorący udział w konkursie za zdobytą odpowiednią ilość kroków

w danym tygodniu zostaną nagrodzeni bardzo dobrą oceną z aktywności.

I tydzień: minimum 40000 kroków

II tydzień: minimum 50000 kroków

III tydzień: minimum 60000 kroków

CHALLENGE DLA NAUCZYCIELI

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie.

Zostanie wyłoniony MVP-  uczestnik z największą, uzbieraną ilością kroków w czasie trwania konkursu z pośród uczniów i z pośród nauczycieli. (Nauczyciele wf mogą brać udział w konkursie, ale jako organizatorzy nie podlegają punktacji oficjalnej).

Nauczyciele wf

-->REGULAMIN<--