550. rocznica urodzin naszego patrona

W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami multimedialnymi o życiu i działalności Uczonego przygotowanymi przez uczniów, które znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce O szkole – patron szkoły

Ponad to nasza szkoła uczestniczy w programie “Szkoła przyjaciół Kopernika”.

W ramach tego programu Samorząd Uczniowski zorganizuje “Tydzień kopernikański”, w ramach którego będzie realizował szereg inicjatyw związanych z Mikołajem Kopernikiem. Będą to m. in. gra miejska “Mikołaj Kopernik Krakowie”, kampania społeczna “Poznaj Kopernika”, lekcje poświęcone Kopernikowi, kartka urodzinowa dla Kopernika.

Zachęcam również do wzięcia udziału w konkursie “Film o Mikołaju Koperniku”.

• w ramach konkursu należy przygotować krótki (maksymalnie 5 minutowy) film o Koperniku
  • film może być poświęcony różnym tematom związanym z Mikołajem Kopernikiem (życiorys uczonego, osiągnięcia, związki z Krakowem itp.)
  • film należy przekazać na pendrivie do p. Marcina Maciuka najpóźniej do 28 lutego.
  • w konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody