„Praktyki zagraniczne gwarancją rozwoju zawodowego uczniów ZSE nr 1 w Krakowie”

Projekt Erasmus+ 2019-1-PL01-KA102-062948 „Praktyki zagraniczne gwarancją rozwoju zawodowego uczniów ZSE nr 1 w Krakowie” to projekt staży zagranicznych skierowany dla uczniów klas hotelarskich i turystycznych.

Uczniowie mają możliwość odbycia miesięcznego stażu w zagranicznych hotelach o wysokiej renomie Elias Beach Hotel w Limassol na Cyprze i Labranda Riviera Resort and Spa w Mellieha na Malcie.

Program szkolenia obejmuje między innymi:

– pracę w służbie pięter (housekeeping),

– obsługę gości na sali konsumenckiej,

 – przyjrzenie się pracy w recepcji,

– obsługę innych uroczystości np. wesela, konferencje.

Inne umiejętności nabywane przez uczestników staży to praca zespołowa, lepsza znajomość języka angielskiego zawodowego i ogólnego, nabranie pewności siebie.

Przed wyjazdem uczniowie odbywają przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne składające się z kursu języka angielskiego (obsługa klienta w recepcji, restauracji i housekeepingu, podróż lotnicza, wizyta u lekarza, zgłoszenie przestępstwa na policji) oraz kursu historii i geografii kraju, do którego wyjeżdżają. Uczniowie mają też spotkanie z pedagogiem szkolnym poświecone bezpieczeństwu w podróży, radzeniu sobie ze stresem w podróży i w trakcie pobytu w obcym kraju oraz kontaktom interpersonalnym i konfliktom w pracy.

Strona projektu: https://projektyvet.weebly.com