Sport

W naszej szkole organizowanych jest szereg zawodów sportowych. Tradycją ZSE nr 1 jest coroczny turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Konkurs organizowany jest dla chłopców i dziewcząt. Turniej przebiega w dwóch etapach, w pierwszym poszczególne roczniki rywalizują ze sobą o zwycięstwo, następnie rozgrywany jest wielki finału o Mistrzostwo Szkoły i Puchar Dyrektora.

Cyklicznie odbywają się również Mistrzostwa Szkoły w koszykówce dziewcząt oraz Turniej Mikołajkowy w badmintonie dla chłopców i dziewcząt.

Bierzemy także udział w zawodach Licealiady w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży oraz innych zewnętrznych konkursach.

Uczniowie reprezentują szkołę w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa, badminton, tenis stołowy, snowboard, lekkoatletyka i wielobój siłowy.

15.12.2021 r. reprezentacja szkoły w piłce siatkowej dziewcząt wzięła udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Amatorskiej I ligi SKS. Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, nie zabrakło w nich zaangażowania i ambitnej walki. Niestety naszym dziewczętom nie udało się awansować do rozgrywek finałowych.

Skład reprezentacji: Grzegorczyk Justyna 3a2, Skotniczną Oliwia 2c, Pudełek Oliwia 2c, Gos Joanna – trener, Wesołowska Karolina 3a2, Pieron Angelika 2c, Cieślik Wiktoria Anna 3a2, Chmiel Nikola 2c, Ujdak Agnieszka 2c, Mleczko Karolina 2c.