Dzień liczby PI

LUDOLFINA – czyli popularnie LICZBA PI miała swoje święto dnia 14 marca.

Bez niej Wszechświat, a także nowoczesna nauka nie miałyby prawdopodobnie racji bytu. Poza tym Międzynarodowy Dzień Liczby Pi to okazja do oddania honoru matematyce, która jest językiem nauki. A bez nauki nie byłoby tych wszystkich udogodnień, z których na co dzień tak chętnie korzystamy.

W naszej szkole również postanowiliśmy podkreślić jej istnienie i znaczenie.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali cyfry rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Zostały one powieszone na szkolnym korytarzu, aby przypomnieć wszystkim, że jest to liczba nieskończona.

Mamy Nadzieję, że już żaden uczeń naszej szkoły nie odpowie na pytanie „ ile w wynosi różnica PI minus 3,14”  – ZERO.

Zachęcamy do poczytania o liczbie pi oraz proponujemy krótki wierszyk do zapamiętania cyfr po przecinku:

Liczba liter każdego słowa odpowiada liczbie dziesiętnej w sekwencji pi. Wiersz jest autorstwa Kazimierza Cwojdzińskiego:

Kuć i orać3,14
w dzień zawzięcie159