Ekonowinka na 140-lecie szkoły

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru naszego szkolnego czasopisma Ekonowinka, który dostępny jest w wersji on-line na stronie naszej szkoły w zakładce “Z życia szkoły” – https://zse1.edu.pl/z-zycia-szkoly/ekonowinka/

Tym razem nasza redakcja na czele z redaktor naczelną Marianną Torą z 3A porusza tematy związane z historią naszej szkoły a wszystko w związku z rocznicą powstania Ekonomika i projektem Samorządu Uczniowskiego “Kapucyńska 2 świętuje, czyli 140 lat naszego Ekonomika”. Projekt jest finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

W najnowszym numerze Ekonowinki znajdują się interesujące teksty o historii budynku, dziejach szkoły w czasie II wojny światowej i tuż po oraz wywiady z opiekunem Ekonowinki i Samorządu Uczniowskiego, historykiem – p. Marcinem Maciukiem oraz koordynatorką Erasmus+ p. Małgorzatą Florczyk. Poza tym w numerze jak zawsze fantastyczny kącik matematyczny tym razem z nutą historii oraz arcyciekawe recenzje p. Haliny Legutko.

Polecamy gorąco!