“Ekonowinka” w redakcji “Tygodnika Powszechnego”

W ramach realizacji projektu “Akcja- Redakcja-Profesjonalizacja, czyli Ekonowinka 2.0” redakcja naszego szkolnego czasopisma pod opieka p. Jolanty Kardyś i p. Marcina Maciuka udała się do redakcji “Tygodnika Powszechnego”. W trakcie spotkania p. Aleksander Kardyś prezes Zarządu Fundacji Tygodnika Powszechnego i Dyrektor Generalny przedstawił naszym uczniom misję Tygodnika. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach. Pierwszą część prowadziła p. Ewelina Burda – zastępca redaktora naczelnego, która nakreśliła, jak wygląda proces wydawniczy, drugą część warsztatów realizowała p. Zuzanna Kardyś pracująca w dziale typografii, która analizując numery “Ekonowinki” podsunęła wiele interesujących pomysłów na oprawę graficzną pisma. W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili redakcję “Tygodnika Powszechnego”.

Projekt jest realizowany w ramach programu “Młodzi Samorządowcy w akcji i został sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.