Festiwal Zawodów w Małopolsce

W dniach 24 – 25 kwietnia 2024 r. nasi uczniowie klas 2b, 2e, 2f i 3a wraz z nauczycielami wzięli udział w  Festiwalu Zawodów w Małopolsce w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Podczas tego wydarzenia uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą szkół zawodowych z Małopolski.

Nasi uczniowie przedstawiali zainteresowanym ofertę edukacyjną szkoły: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki. Ponadto przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  Maksymilian Klita na scenie EXPO zaprezentował zebranym szkołę, jej dorobek, osiągnięcia uczniów i zachęcał do jej  wyboru. W drugim dniu festiwalu na stoisku gościliśmy przedstawicielkę firmy Capgemini Kraków Nasze stanowisko odwiedziło dużo uczniów zainteresowanych nauką w naszej Szkole.