
29 maja w naszej szkole odbył się finał Meczu Matematycznego pod hasłem:
„Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody”.
Richard Feymman
Szkolna aula zamieniła się w arenę intelektualnej walki, gdzie cztery klasy stoczyły widowiskowe pojedynki. A były to klasy 2a i 2b oraz 3a i 3b.
W tym roku matematycy połączyli siły z geografią. W związku z tym klasy przygotowały prezentacje na następujące tematy:
klasy drugie: Skala mapy, rodzaje, zadania
klasy trzecie: Liczba ludności świata i jej zmiany.
W Jury zasiadały: Pani Dyrektor Anna Gawinek Pisarczyk, nauczycielki matematyki: p. Jolanta Kardyś, p. Ewa Karwala i p. Kinga Wilkoszewska – Wróbel oraz nauczycielka geografii p. Magdalena Janiczek – Szewczyk.
Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwała pomysłodawczyni pani Edyta Śnieżek.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękne rozwiązania zadań przez drużyny ale zwycięzca może być tylko jeden!
W klasach drugich zwyciężyła klasa 2a, natomiast w klasach trzecich klasa 3a.
Dziękujemy Radzie Rodziców za przeznaczone środki na nagrody.
Zapraszamy za rok
Edyta Śnieżek





