Finał Meczu Matematycznego

7 czerwca w naszej szkole odbył się finał kolejnej edycji Meczu Matematycznego organizowanego pod patronatem Pani Dyrektor Anny Gawinek-Pisarczyk. W tym roku mottem przewodnim matematycznych zmagań stały się słowa Richarda Feymmana: „Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody”.

Celem imprezy jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzacja matematyki wśród młodzieży, nabywanie umiejętności pracy w zespole oraz wymiana doświadczeń.

W meczach, które były rozgrywane od marca wzięły udział wszystkie klasy pierwsze i drugie. Po dwóch etapach zawodów do finału awansowały klasy: 1a, 1f, 2b i 2c.

W tym roku finaliści oprócz rozwiązywania zadań matematycznych musieli przygotować prezentacje z geografii: klasy pierwsze na temat skali, a drugie o demografii.

Zmagania finałowe oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk, matematycy: Edyta Śnieżek i Jolanta Kardyś oraz geografowie: Ewelina Mazurek-Grabowska i Agata Janiszewska.

Po zaciętej walce bezkonkurencyjna wśród klas pierwszych była 1A natomiast wśród drugich klasa 2b. Gratulujemy zwycięzcom!

W trakcie finału można było zauważyć jak bardzo ważna jest strategia, współpraca, słuchanie siebie nawzajem oraz wzajemna obserwacja.