Finałowa Gra Matematyczna klas pierwszych 2023

26 maja 2023 r. odbył się finał Meczu Matematycznego dla klas pierwszych, do którego zakwalifikowały się klasy 1a i 1d. Uczestnicy brali udział w Grze Terenowej uwzględniającej najbardziej znane miejsca Krakowa. Organizacją i przygotowaniem zadań zajęła się „Silna Grupa” z klasy 3b i 2c na czele z Maksymilianem Klitą, „mózgiem” całej akcji.

Drużyny musiały dotrzeć na wskazane miejsca, a następnie wykonać przydzielone zadania w wyznaczonym czasie tj. w ciągu maksymalnie 15 minut. Przekroczenie czasu skutkowało punktami ujemnymi. Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy.

Pierwszym punktem, w którym uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniem była Ławka Mateamtyków. Tutaj z zadaniem o cyfrach jedności, dziesiątek i setek czekał na nich Jakub Jędras. Kolejnym miejscem była Bazylika Mariacka, gdzie uczestnicy zmierzyli się z  zadaniem, które przedstawiało rywalizację braci podczas budowy Kościoła Mariackiego. Zadanie to przygotował Yuriy Grynevych. Trzecią stacją meczu były Sukiennice, gdzie na uczestników z zadaniem na temat  Zegara czekał Kamil Zdechlik. Następnie uczestnicy udali się pod Bramę Floriańską. Tam zmierzyli się z zadaniem opisującym najazd Tatarów na miasto, przygotowanym przez Adriana Matykiewicza. Na końcu uczniowie zmagali się z zadaniem przy pomniku Smoka Wawelskiego. Tam z zadaniem, które nosiło tytuł “Uczta u Wierzynka” czekali: Karolina Zaręba oraz Szymon Prochal.

W konkursie zwyciężyła klasa 1A .Gratulujemy!!!

Pomysłodawczynią konkursu matematycznego była Pani Edyta Śnieżek. Koordynowała przebieg rywalizacji oraz czuwała nad prawidłowym przebiegiem. Pani Edyta oceniała prace, miała nadzór nad prawidłowymi rozwiązaniami. Pomocy udzieliły: Pani Kinga Wilkoszewska – Wróbel oraz Pani Jolanta Kardyś.

Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Gawinek-Pisarczyk za Patronat nad konkursem oraz Radzie Rodziców przy ZSE nr1 w Krakowie za ufundowanie nagród dla uczestników.

Mamy nadzieję, że młodzież dobrze się bawiła, co widać na załączonych zdjęciach. Zapraszamy przyszłe klasy pierwsze do naszej zabawy. Do zobaczenia za rok.