IE w Dolinie Kościeliskiej

7 czerwca klasa I E z wychowawcą Iwoną Hodorowicz oraz panią Małgorzatą Owcą wybrała się na całodniową wycieczkę do Doliny Kościeliskiej. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Krakowa w kierunku Kościeliska. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie najnowszej atrakcji turystycznej, jaką jest obiekt edukacyjny Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia. Ekspozycja w całości znajduje się pod ziemią. W Tatrzańskim Archiwum Planety Ziemia znajduje się kilka sal wypełnionych unikalnymi i zaskakującymi zbiorami oraz interaktywnymi instalacjami, dzięki czemu można poznać historię powstawania Tatr i dzieje naszej planety. Następnie uczniowie zrealizowali spacer przyrodniczy Doliną Kościeliską, który poprowadził przewodnik tatrzański i edukator przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym Jan Krzeptowski-Sabała. Była to „żywa” lekcja przyrody i wychowania fizycznego, ponieważ przeszliśmy 14 km i zrobiliśmy 23000 kroków!