II edycja konkursu „Szkoła z klimatem”

Zgłoś eko-projekt i zmień otoczenie Twojej szkoły

– zachęcamy do udziału w II edycji konkursu „Szkoła z klimatem”

W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć zespoły projektowe reprezentujące publiczne i niepubliczne miejskie szkoły ponadpodstawowe z terenu całego kraju. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.

Nagroda za I miejsce wynosi 100 tys. zł, za II – 50 tys. zł, za III – 25 tys. zł. Przewidziano również pięć wyróżnień – każde w wysokości 5 tys. zł.

Zadanie konkursowe polega na opisaniu, z jakimi problemami i wyzwaniami musi się zmierzyć szkoła oraz jej najbliższe otoczenie i jakie skutki zmian klimatycznych są najbardziej dotkliwe dla jej funkcjonowania. Następnie na tej podstawie zespoły opracowują Mini Plan Adaptacji do Zmian Klimatu. Wypełniony formularz wraz z załącznikami przesyłają na adres mailowy: szkolazklimatem@nfosigw.gov.pl .

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 czerwca 2022 r.

Regulamin konkursu, formularz oraz materiały edukacyjne znajdą Państwo na stronie:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/konkurs-szkola-z-klimatem.

Przedsięwzięcie „Szkoła z klimatem” organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do udziału. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Pani Agaty Janiszewskiej