Job shadowing w Groupe Scolaire Javouhey Rive-Droite w Breście

W dniach 06-10. 11. 2023 r. dyrektor ZSE1 p. Anna Gawinek-Pisarczyk, kierownik kształcenia praktycznego p. Anna Kałwa i trzy anglistki – p. Iwona Cienkosz, p. Alina Sokołowska i p. Małgorzata Florczyk obserwowały pracę szkoły Groupe Scolaire Javouhey Rive-Droite w Breście.

Nasze nauczycielki poznały dyrekcję i kadrę szkoły, brały udział w lekcjach j. angielskiego, finansów, kultury oraz w warsztatach językowych angielsko-hiszpańskich i w warsztatach z komunikacji. Na lekcjach obserwowały sposób prowadzenia zajęć, rozmawiały z młodzieżą i wspólnie z uczniami wykonywały zadania językowe i ekonomiczne. Ostatniego dnia wzięły udział w ceremonii wręczenia dyplomów absolwentom szkoły.  

Pobyt w bretońskiej szkole był naszą rewizytą, gdyż dwa lata temu dwoje nauczycieli z SUP’Javouhey obserwowało pracę ZSE1. Od tego czasu francuski nauczyciel j. angielskiego p. Maxime Roue i p. Małgorzata Florczyk corocznie realizują mini projekt językowy w ramach przedmiotu j. angielski zawodowy w klasach ekonomicznych. Jego kontynuacja, tym razem w formie projektu eTwinning, jest przewidziana na najbliższe 3 miesiące w klasach trzecich.