Konferencja podsumowująca projekt SU-w-ak

Wczoraj w naszej szkole odbyła się konferencja w ramach projektu “Kapucyńska 2 świętuje, czyli 140 lat naszego Ekonomika” realizowanego przez Samorządu Uczniowski w ramach programu wsparcia samorządów uczniowskich SU-w-ak (Samorząd Uczniowski w akcji) finansowanego ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

W konferencji uczestniczyła p. Beata Nosek – przedstawicielka Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego, która jest operatorem programu, p. Dyrektor Wojciech Polański oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

W trakcie konferencji, którą prowadzili Maksymilian Klita (przewodniczący SU) i Julia Bossowska (wiceprzewodnicząca SU) przedstawiono dotychczasowe projekty zrealizowane przez nasz Samorząd (trzy w poprzednim roku szkolnym i dwa w obecnym), zaprezentowano film o historii szkoły oraz galerię znanych postaci, które przygotowano w ramach projektu “Kapucyńska 2 świętuję”.

Rozdano również dyplomy i nagrody (bony do Empiku) w konkursach:

W konkursie plastycznym na plakat w ramach projektu “Zielono mi – Ekopoczekalnia w Ekonomiku”

  • I miejsce – Wiktoria Sara Cieślik (kl. 4A2)
  • II miejsce – Nikola Juruś (kl. 4C1)
  • III miejsce – Anna Lelito (kl 4A)

W konkursie na prezentację o znanej postaci w ramach projektu “Kapucyńska 2 świętuje” I miejsce uzyskali

  • w kategorii prezentacja o Andrzeju Hałacińskim – Jan Dec (kl. 1F)
  • w kategorii prezentacja o Leopoldzie Infeldzie – Barbara Krzeczowska (2D)
  • w kategorii prezentacja o Stanisławie Sosabowskim – Jowita Pudełek (3C)
  • w kategorii prezentacja o Józefie Kannenbergu – Aleksandra Pokrywka (4A)
  • w kategorii prezentacja o Erneście Bandrowskim – Justyna Grzegorczyk (4A2)

Zwycięskie prezentacje zostały zaprezentowane przez uczniów podczas konferencji.

W konkursie na grafikę do galerii znanych postaci w ramach projektu “Kapucyńska 2 świętuje” zwyciężyła Patrycja z kl. 4D1