Konferencja w ramach programu #SU-w-ak

smart

Wczoraj w auli szkolnej odbyła się Konferencja przygotowawcza do jubileuszu 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Konferencja ta została zrealizowana w ramach projektu “My spod znaku Kopernika“, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu wsparcia Samorządów Uczniowskich SU-w-ak.

Program #SU-w-ak jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Operatorem programu jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego.

W konferencji, którą prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marcin Wątko oraz Julia Lazar, uczestniczyła Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk, Pani Beata Nosek – przedstawicielka Fundacji oraz uczniowie klasy 3E.

Przed otwarciem konferencji Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk wręczyła nagrody w konkursie plastycznym „Moje inspiracje Kopernikiem”. Wśród nagrodzonych, którzy otrzymali karty prezentowe do Empika oraz publikacje znaleźli się:

• I miejsce – Angelika Pieron (kl. 2C)
  • II miejsce – Weronika Rydzy (kl. 3D)
  • III miejsce – Bartosz Chrobak (kl. 2E)

W pierwszej części konferencji genialne referaty wygłosiły:

• Wiktoria Burda (kl. 3B1) „Biografia Mikołaja Kopernika”
  • Weronika Rydzyk (kl. 3D) „Osiągnięcia naukowe Mikołaja Kopernika”
  • Angelika Pieron (kl. 2C) „Związki Mikołaja Kopernika z Krakowem”
  • Patrycja Markiewicz (kl. 3C) „Ciekawostki o naszym Patronie”
  • Emilia Bator (kl. 3A2) „Mikołaj Kopernik w popkulturze”

Wszystkie referentki otrzymały upominki (karty prezentowe do Empika oraz publikacje)

W drugiej części konferencji odbył się panel dyskusyjny, w trakcie którego przedstawiciele klas 1-3 przedstawili wiele bardzo interesujących pomysłów  na temat przyszłorocznego jubileuszu 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Wszystkie pomysły zostaną zebrane oraz wydrukowane i będą tworzyć „Księgę pomysłów jubileuszowych”.

Koordynatorem projektu jest Pan Marcin Maciuk