Konkurs “Mam zawód mam fantazję” w naszej szkole

28 lutego  w naszej szkole odbyła się jedna z dziewięciu konkurencji konkursu “Mam zawód mam fantazję”, który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski. Konkurencja, którą organizowaliśmy – „Kraków znany i nieznany – zostań odkrywcą i badaczem zabytków, legend i tradycji miasta”  adresowana była do uczniów, kształcących się w zawodzie technik organizacji turystyki. Sześć dwuosobowych zespołów ze Szkół w Małopolsce podjęło rywalizację w następujących zadaniach konkursowych:

  • gra miejska – uczniowie otrzymali plan centrum Krakowa z zaznaczonymi punktami wraz z notatnikiem odkrywcy, w którym były polecenia do wykonania oraz pytania na które mieli odpowiedzieć związane z odwiedzanymi miejscami, Po powrocie z trasy uczestnicy mieli rozwiązać krzyżówkę.
  • kalambury – każdy zespół miał do odgadnięcia hasła związane z legendami o Krakowie, tradycjami i znanymi osobami związanymi z naszym miastem.
  • rozpoznawanie zabytków Krakowa prezentowanych na zdjęciach.

Naszą szkołę reprezentowały  Julia Zagórska i Jowita Przebinda  z klasy 4d, które zajęły pierwsze miejsce.

 Gratulujemy!