Konkurs Teatralny Klas Pierwszych

W czwartek (21 marca 2024 r.) odbył się Konkurs Teatralny Klas Pierwszych. Poszczególne klasy miały za zadanie przygotować spektakl, którego scenariusz nawiązywał do mitu greckiego. Występy oceniało jury w składzie: p. Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk, p. Halina Legutko – nauczyciel bibliotekarz; p. Agnieszka Tomczyk – nauczyciel języka polskiego, p. Małgorzata Zych – nauczyciel języka francuskiego, p. Marcin Maciuk – nauczyciel historii i opiekun SU oraz Maksymilian Klita – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wysoki poziom i bardzo interesujące interpretacje mitów greckich. Wyniki prezentują się następująco

  • I miejsce – klasa 1C (Wojna trojańska)
  • II miejsce – klasa 1E (Prometeusz)
  • III miejsce – klasa 1B (Odys)

Najlepszą aktorką została Julia Jajeśnica z klasy 1E za postać Pandory, natomiast aktorem Mateusz Zawlocki z 1D za postać Heraklesa.

Za najlepszą scenografię została nagrodzona klasa 1C, natomiast za najlepszy plakat klasa 1D.