Kraków Innovation Games

W dniach 28-29 listopada uczniowie klasy 4B: Oliwia Wielocha, Maksymilian Klita, Yuriy Grynevych, Adrian Matykiewicz, Jakub Jędras pod opieką p. Marcina Maciuka wzięli udział w drugiej edycji Kraków Innovation Games.

Głównym zadaniem na hackathonie było stworzenie nowych, ciekawych oraz innowacyjnych pomysłów na rozwój naszego miasta. Umiejętności jakie były wymagane od uczestników, to przede wszystkim kreatywne myślenie, współpraca w grupie i przedsiębiorczość. Tematem przewodnim hackathonu było wyzwanie “Kraków – miasto  przyjazne i dostępne dla Seniora“.

Nasi Uczniowie podczas całego hackathonu zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwszego dnia Adrian i Yuriy zajęli pierwsze i trzecie miejsce w konkursie o Krakowie zdobywając cenne nagrody. Natomiast drugiego dnia cały zespól przedstawił znakomity projekt zatytułowany “Krakowskie oazy seniora”, którego celem było stworzenie specjalnych stref aktywności dla seniorów na świeżym powietrzu.