Lekcja języka angielskiego na lotnisku w Krakowie

W dniu 10 marca 2023 uczniowie klasy 3c pod opieką p. Marty Kasolik i p. Agaty Janiszewskiej brali udział w lekcji języka angielskiego zawodowego innej niż zwykle: lekcja odbyła się na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem oraz utrwalenie słownictwa zawodowego z języka angielskiego.

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zwiedzić terminal pasażerski oraz zobaczyć odprawę bagażowo-paszportową, odprawę bezpieczeństwa i celną czyli wspólnie z nauczycielami prześledzić ścieżkę pasażera odlatującego. Dodatkowo uczniowie wykonywali ćwiczenie praktyczne w języku angielskim by szybko i sprawnie przechodzić wszystkie punkty kontroli lotniskowej oraz rozumieć komunikaty pojawiające się na terminalach międzynarodowych.

Wycieczka zapewniła wiele wrażeń z lotniska live i pozwoliła na uzupełnienie wiedzy teoretycznej tak by w przyszłości podróż biznesowa uczniów-specjalistów w dziedzinie rachunkowości odbyła się bezproblemowo.