Małopolska Chmura Edukacyjna

Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020”

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury informatycznej – nowoczesnych klas multimedialnych w szkołach ponadgimnazjalnych, połączonych siecią z częścią centralną „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej”. Projekt zakłada budowę e- usługi edukacyjnej służącej przekazywaniu wiedzy oraz przybliżaniu osiągnięć naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych uczniom szkół ponadgimnazjalnych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych. Projekt ukierunkowany jest na przekazywanie wiedzy, rozwój kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne, inicjatywność i przedsiębiorczość) i kompetencji zawodowych.

W ramach realizacji projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna” Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie został wyposażony w zestaw urządzeń do transmisji danych cyfrowych (m.in. zestaw wideokonferencyjny).