Matematyka na sali gimnastycznej

31 maja w ZSE nr 1 miało miejsce niezwykłe wydarzenie: Mecz Matematyczny! Właściwie był to finał tegorocznej edycji 3 – etapowego konkursu matematycznego organizowanego w naszej szkole corocznie dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

W tym roku konkurs połączył matematykę ze sprawnością fizyczną. Klasy pierwsze miały swój finał już w piątek, 26 maja, natomiast klasy drugie i trzecie spotkały się na sali gimnastycznej w środę, 31 maja 2023 r. W finale walczyły klasy 2f z 2c oraz 3b z 3c.

Konkurencje sportowe przygotował dr Leszek Sawicki, część matematyczną przygotował zespół matematyczek w składzie: mgr Edyta Śnieżek, mgr Kinga Wilkoszewska-Wróbel oraz mgr Jolanta Kardyś.  

Mecz odbywał się w obecności i pod honorowym patronatem Pani Dyrektor mgr Anny Gawinek-Pisarczyk, która na zakończenie wręczyła dyplomy finalistom.  Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co w imieniu laureatów bardzo dziękujemy.

Konkursowi towarzyszyła niezwykła atmosfera emocjonującej walki. Toczono zażarte boje o każdy punkt. Wśród klas drugich zwyciężyła (w dogrywce!) klasa 2f, natomiast w klasach trzecich triumfowała klasa 3b.

Zwycięzcom i finalistom gratulujemy! Zapraszamy za rok!!!!