Nasi nauczyciele w Portugalii

W kwietniu w ramach projektu „Job shadowing – obserwacja, dyskusja, zmiana czyli europejska wymiana doświadczeń” nauczyciele z naszej szkoły przebywali w Portugalii w Bradze.

Obserwacja zajęć w portugalskiej szkole zawodowej Esprominho – Escola Profissional do Minho w Bradze pozwoliła czwórce naszych nauczycieli poszerzyć wiedzę w zakresie funkcjonowania i metod pracy w zagranicznej szkole zawodowej o szerokiej ofercie branżowej. Nauczyciele mieli możliwość obserwacji metod pracy w kształceniu zawodowym uczestnicząc w zajęciach praktycznych kierunków kosmetyczka i fryzjer, w nauczaniu języka angielskiego oraz wychowania fizycznego. Nauczyciele obserwowali również zajęcia z organizacji imprez podczas, których uczniowie przegotowywali oprawę na mecz Ligi Europy: SC Braga- Rangers FC na stadionie piłkarskim Estádio Municipal de Braga.
W trakcie trwania mobilności dzięki dobrej organizacji czasu wolnego nauczycielom udało się odbyć kilka wycieczek krajoznawczych. Oprócz Bragi zwiedzili Porto, Geopark Arouca, Guimaraez i Barcelos.

Portugalia to przepiękny kraj z różnorodnością krajobrazu, niezwykłą historią i wspaniałą kuchnią.