Nasi Uczniowie na Bałkanach

W tym tygodniu uczniowie klas 2f, 2e, 2b, 3f i 4e pod opieką Eweliny Mazurek-Grabowskiej, Agaty Janiszewskiej, Agnieszki Rydz i Iwony Hodorowicz wyruszyli na wielką bałkańską przygodę. Najpierw dotarli do deszczowej stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewa. Po spacerze w tym historycznym miejscu i degustacji bośniackich specjałów udali się malowniczą trasą do świętego miejsca Medjugorie. Już pierwszego dnia nasi Podróżnicy poznali „bałkański kocioł” religijno-narodowościowo-kulturowy! W Bośni i Hercegowinie zwiedzili również starówkę miasta Mostar oraz Słynny Stary Most – zabytek wpisany na światową listę UNESCO. Następnym punktem była wyjątkowa atrakcja przyrodnicza – grupa wodospadów Kravica – zwanych kawałkiem raju. Potem nasi uczniowie wyruszyli przez Chorwację do Czarnogóry. Albaniato kolejny kraj w programie. Pierwszym punktem było miasto Szkodra, w którym zwiedzili meczet Sheik Zamil Abdullah Al Zamil oraz katedrę św. Stefana. Następnie uczniowie udali się do pięknie położonej na wzgórzu, malowniczej miejscowości Kruje, w której znajduje się zamek oraz lokalny bazar, na którym mogli kupić regionalne produkty.