Nasi Uczniowie na krakowskich obchodach 160. rocznicy Powstania Styczniowego

W piątek poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy 4C1 wzięli udział w krakowskich obchodach 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Joanna Gos oraz p. Marcin Maciuk.

Podczas obchodów, które odbyły się na Cmentarzu Rakowickim oddano hołd poległym – walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny – poprzez złożenie kwiatów na grobie powstańców.

W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele Wojska Polskiego, środowiska kombatanckie m.in. Związek Inwalidów Wojennych, Małopolska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Wojewodzie Małopolskim, organizacje niepodległościowe, społeczne i polityczne oraz młodzież szkół krakowskich.

Organizatorami obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego był Ośrodek Edukacji Obywatelskiej – filia nr 1 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.