Pierwsze miejsce naszych uczennic w konkursie “Mam Zawód. Mam Fantazję”

Mam Zawód. Mam Fantazję to wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce. Organizowany od 2011 r. w formule współzawodnictwa w kilku różnych konkurencjach zawodowych. Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy, czyli małopolskie szkoły zawodowe. W tym roku Konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Biorąc udział w konkurencjach zawodowych uczniowie mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, skonfrontowania ich z przedstawicielami innych szkół, poznania bazy i zaplecza dydaktycznego innych placówek, otrzymania cennych merytorycznych wskazówek od jurorów – ekspertów, praktyków i przedsiębiorców z dziedzin stanowiących przedmiot konkurencji.

Nasza szkoła była organizatorem IX edycji w konkurencji “Kraków znany i nieznany – zostań odkrywcą i badaczem zabytków, legend i tradycji miasta”. Nad przygotowaniem konkursu pracowali: p. Agata Kosowicz, p. Magdalena Jastrzębska oraz p. Krzysztof Oliwa.

Konkurencja finałowa odbyła się 28.02. Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach: gra miejska, krzyżówka, kalambury oraz rozpoznawanie zabytków. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4d – Jowita Przebinda i Julia Zagórska, które zajęły I miejsce w całej konkurencji. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Rydz ze wsparciem p. Iwony Hodorowicz. Pani Wicedyrektor Anna Kałwa była członkiem jury.

Zwieńczeniem pracy wielu osób była gala rozdania nagród, która odbyła się Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP. Zwycięskiemu zespołowi z dumą towarzyszyły organizatorki, opiekun oraz Pani Dyrektor – Anna Gawinek-Pisarczyk.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wspaniałą pracę i do następnego razu!!!