Podsumowanie projektu “Kapucyńska 2 łączy pokolenia”

W środę 24 kwietnia odbyło się w naszej szkoli uroczyste podsumowanie projektu “Kapucyńska 2 łączy pokolenia”. W związku z tym naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi Goście – Babcie i Dziadkowie naszych Uczennic i Uczniów. Projekt Samorządu Uczniowskiego “Kapucyńska 2 łączy pokolenia” otrzymał dofinansowanie od Gminy Miejskiej Kraków w ramach konkursu “Działajmy razem”, który jest elementem realizowanego w ramach polityki senioralnej projektu “Edukacja do późnej starości”.

Gości w naszej szkole powitała Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk. Na spotkaniu obecna była również Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej p. Anna Okońska-Walkowicz.

W trakcie spotkania, które prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maksymilian Klita, koordynator projektu p. Marcin Maciuk przedstawił założenia i cele projektu oraz podsumował działania podjęte w trakcie jego realizacji, wspominając o:

• warsztatach dotyczących możliwości, jakie daje Internet, które prowadził Maksymilian Klita
  • sesji zdjęciowej z udziałem Seniorów i Uczniów oraz przygotowanej w oparciu o zdjęcia z sesji wystawie, która towarzyszyła wydarzeniu, a której autorem był Kamil Zdehlik
  • wywiadach z Seniorami, które przeprowadzili i nagrali przedstawiciele Samorządu a zmontował Jakub Zięcina
  • specjalnym numerze szkolnego czasopisma “Ekonowinka” poświęconym Seniorom a przygotowanym pod kierunkiem redaktor naczelnej Oliwii Wielochy
  • wycieczce szlakiem Mikołaja Kopernika

Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk razem z p. Anną Okońską-Walkowicz rozdały Seniorom podziękowania za udział w projekcie oraz drobne upominki.

Seniorki i Seniorzy wraz ze swoimi Wnuczkami i Wnukami wzięli również udział w spacerze po Rynku Głównym pod opieką licencjonowanego przewodnika po Krakowie, opiekuna SU p. Marcina Maciuka.

Całe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i było przepełnione cudownymi wspomnieniami i wzruszającymi momentami.

Wydarzenie uświetnił znakomity występ klasy 2C, która pod kierunkiem p. Mateusza Więcka zaśpiewała utwór “Dziś idę walczyć mamo” – zwycięską piosenkę w tegorocznym Konkursie Pieśni Patriotycznej .