Samorząd Uczniowski na Akademickim Dniu Pamięci

Każdego roku 6 listopada w Krakowie jest obchodzony Akademicki Dzień Pamięci. W ten sposób upamiętniona jest przeprowadzona przez Niemców w 1939 r. akcja aresztowania profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczej zwana Sonderaktion Krakau.

W tym roku w obchody włączył się Samorząd Uczniowski naszej szkoły odpowiadając pozytywnie na zaproszenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. O godzinie 9.00 na cmentarzu Rakowickim zebrali się delegaci wszystkich krakowskich uczelni, których przywitał Jego Magnificencja Jacek Popiel, Rektor UJ. Następnie delegacje udały się z kwiatami i świecami do poszczególnych grobów swoich profesorów. Delegacja UEKu, której towarzyszył Samorząd Uczniowski naszej szkoły, razem z p. Mateuszem Więckiem, udała się do mogił wielu osób zasłużonych dla naszej szkoły i Uniwersytetu. Odwiedzono również groby innych zasłużonych Krakowian. Pochylono głowy przy pomniku ofiar komunizmu oraz przy grobowcu weteranów z Powstania styczniowego.

Następnie w gmachu głównym UEKu w południe odbył się apel pamięci. Rozpoczął się od modlitwy i przemówienia J. M. Rektora Stanisława Mazura. Pośród wielu delegacji, swoją reprezentację miała nasza szkoła. Maksymilian Klita, Julia Lazar i Szymon Prochal przy dźwiękach werbli przekazali kwiaty pod tablicą upamiętniającą zmarłych profesorów. Uroczystość uświetniał śpiew akademickiego chóru Dominanta.