Seniorzy w naszej szkole w ramach projektu “Kapucyńska 2 łączy pokolenia”

W minionym tygodniu w czwartek, 25 stycznia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi Goście – Babcie i Dziadkowie naszych Uczennic i Uczniów. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Samorządu Uczniowskiego “Kapucyńska 2 łączy pokolenia”, który otrzymał dofinansowanie od Gminy Miejskiej Kraków w ramach konkursu “Działajmy razem”, który jest elementem realizowanego w ramach polityki senioralnej projektu “Edukacja do późnej starości”.

Gości w naszej szkole powitała Pani Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej p. Anna Okońska-Walkowicz.

Seniorki i Seniorzy wraz ze swoimi Wnuczkami i Wnukami wzięli udział w warsztatach dotyczących możliwości, jakie daje Internet, które przygotował i prowadził Przewodniczący SU Maksymilian Klita. Następnie nasi Goście i Uczniowie udali się na przerwę kawową, w trakcie której przedstawiciele Samorządu przeprowadzali wywiady oraz zorganizowali sesję fotograficzną na terenie szkoły.

Następnie cała grupa udała się na spacer po Krakowie szlakiem Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły pod opieką licencjonowanego przewodnika po Krakowie, opiekuna SU p. Marcina Maciuka, który jest również koordynatorem całego projektu.

Całe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i było przepełnione cudownymi wspomnieniami i wzruszającymi momentami.