Sukces naszych Uczennic w konkursie UJ “Wkręć się w Kopernika”

W piątek 24. 03. 2023 r. uczennice naszej szkoły: Weronika Rydzyk (klasa 4D) i Emilia Bator (klasa 4A2) wzięły udział w konkursie pt. “Wkręć się w Kopernika” organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w związku z 550. rocznicą urodzin astronoma. Uczennice w auli głównej Auditorium Maximum przedstawiły prezentajce na temat uczonego, które były oceniane przez jury złożone z pracowników Uniwersytetu oraz Muzeum UJ. Jury było zachwycone wysokim poziomem merytorycznym wystąpień naszych uczennic oraz sposobem przedstawienia tematów stąd też nie dziwi fakt, iż Emilia Bator za prezentację “Mikołaj Kopernik w popkulturze” zajęła I miejsce natomiast Weronika Rydzyk za prezentację “Dokonania Mikołaja Kopernika” została wyróżniona. Uczennice otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Opiekunem Uczennic w konkursie był p. Marcin Maciuk. Gratulujemy!