Szkolna gra matematyczna czyli matematyka w ruchu

27 maja uczniowie klas 1A i 1B wzięli udział w wyjątkowej matematycznej grze terenowej, która odbyła się w Krakowie. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki matematyki, wspierane przez specjalny zespół w składzie: Maksymilian Klita, Adrian Matykiewicz, Yuri Grynevych, Jakub Jędras, Darya Shapel, Oliwia Wielocha, Kamil Zdechlik, Karolina Zaręba, Weronika Sepielak oraz Anna Lipowy.

Gra rozpoczęła się na Małym Rynku w Krakowie. Uczestnicy, podzieleni na dwie drużyny, mieli za zadanie przemieszczać się między charakterystycznymi miejscami Krakowa, rozwiązując przy tym różnorodne zadania matematyczne. Punkty kontrolne znajdowały się w takich miejscach jak Park Wisławy Szymborskiej, Sukiennice, Bazylika Mariacka, Brama Floriańska, Pomnik Floriana Straszewskiego, Okrąglak, Zamek Królewski na Wawelu, Ławka Banacha i Nikodyma oraz Mały Rynek.

Rywalizację wygrała klasa 1A, zdobywając 31,5 punktu, podczas gdy klasa 1B uzyskała 29 punktów. Zakończenie gry miało miejsce w budynku szkoły, gdzie p. Dyrektor Anna Gawinek-Pisarczyk wręczyła nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Gra terenowa była świetną okazją do nauki matematyki w nietypowy, angażujący sposób, a także do integracji i zabawy. Był to już drugi rok, kiedy organizowano ten matematyczny mecz terenowy dla uczniów klas pierwszych, więc zapewne wydarzenie to na stałe zagości w kalendarzu szkolnych aktywności.