Szkolne Dni Promocji Zdrowia

W dniach 12 i 18 września 2024 r. w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane Szkolne Dni Promocji Zdrowia.

Były to zajęcia zorganizowane wspólnie ze studentami drugiego roku pielęgniarstwa CM UJ, których tematem przewodnim było “Przeciwdziałanie Przemocy”.

Na zajęciach, uczniom klas pierwszych (1A, 1B i 1C) przybliżono pojęcie jakim jest przemoc. Omawiano rodzaje przemocy, skutki i przeciwdziałanie zarówno na poziomie indywidualnym jak i instytucjonalnym. Zajęcia aktywizowały uczniów do uczestnictwa.  Mogli oni przeżywać sytuację stworzoną przez studentów, zadawać pytania, dyskutować i selekcjonować informacje, wyrażając własną opinię na powyższy temat. Uczniowie stwierdzili, że ta forma zajęć bardzo im odpowiadała.

Koordynatorem Szkolnych Dni Promocji Zdrowia jest p. Urszula Siwek – Faszyńska.