Szwedzi z wizytą w naszej szkole

Grupa uczniów z ProCivitas Private Gymnasium odwiedziła dwukrotnie naszą szkołę w dniach 15 i 21 listopada 2023 r. ProCivitas Private Gymnasium to prywatna szwedzka szkoła średnia II stopnia, posiadająca filie w sześciu szwedzkich miastach. W Szwecji uczniowie mogą wybierać szkoły nie tylko spoza swojego rejonu, ale także szkoły prywatne, m.in. prowadzone przez firmy. Odwiedziny młodzieży zza morza były doskonałą okazją dla uczniów obydwu szkół (naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4d po kierunkiem pani Marty Kasolik) do szlifowania umiejętności językowych i nabywania umiejętności we współpracy międzynarodowej. Obie grupy przygotowały prezentację o swoich krajach poruszając tematy związane z kulturą, szkołą, społeczeństwem i tradycją. Po prezentacjach uczniowie w małych podgrupach rozwijali swoje kompetencje językowe i społeczne, tworzyli plakaty, które ilustrowały ich dyskusje.